гранд

Пронајдени се 47 резултати на тема „гранд“
Радио Милева

На Елена Миленковска учеството во “Гранд ѕвезди“ и донесе предновогодишна „тезга“ во Белград (ФОТО+ВИДЕО)

Македонската пејачка „со тапија“ за естрадно пеење, Елена Миленковска и оваа сезона е дел од „Ѕвездите на Гранд“. Таа повторно се...
Радио Милева

Сузана Гавазова и Сања – Барби меѓу сите српски ѕвезди во „Гранд“: Македонските фолкерки блескаа со сиот свој раскош и сексапил (ФОТО+ВИДЕО)

Српската фолк естрада несомнено важи за најдобра во регионот. На неа егзистираат најпопуларните ѕвезди, се прават и пејат најголемите...
Радио Милева

По соораќајката на Дарко Лазиќ, Снежана Ѓуришиќ со апел: „Не возете пијани, јас знам низ што се поминавме кога син ми „си ја уби“ девојката!

По страшната сообраќајна несреќа во која Дарко Лазиќ едвај остана жив, но ќе има тешки последици по здравјето, се огласија многу познати...
Радио Милева

Maкедонец настапуваше во „Ѕвездите на Гранд“, a жирито му порача: „Супер си, далеку ќе стигнеш“ (видео)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше Кристијан Јованов од Радовиш. Кристијан се претстави...
Радио Милева

Саша Поповиќ прозбори за враќањето на Зорица Брунцлик во „Ѕвездите на Гранд“ и во какви односи е со Жељко Митровиќ

Наскоро започнува новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а на местото на Аца Лукас ќе се седи нов член, односно...