гости

Пронајдени се 48 резултати на тема „гости“
Радио Милева

Кога работата станува повеќе од професија, а дружењето прераснува во нешто најсвето: „Добредојде во нашето големо Бекстејџ семејство“

Не тајна дека тие се цели 15 години во етерот, а при тоа станаа и останаа најгледаниот, најпопуларниот и најдобриот естраден ТВ магазин...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска додека настапува има три златни правила и едно кога е сама пред огледало: „Ало, Холивуд ли е тоа…?“ (ФОТО+ВИДЕО)

Секоја професија си има свои специфики, своја тежина, па така и естрадната. Никому не му е лесно, па ни на пејачките, колку нивната работа...
Радио Милева

Ова е венчаницата што ја носеше Бритни Спирс: Чини цело богатство и е креација на познатата дизајнерка (фото)

Во четвртокот вечерта, поп-ѕвездата Бритни Спирс се омажи за својот вереник Сем Асгари во неговата резиденција во Таузенд Оукс, Калифорнија. На...
Мегафон

Концерт за историја: „Меморија“ го сплоти народот со песна и покажа дека Македонија е жива, горда и вечна! (ФОТО+ВИДЕО)

„Меморија“ вчеравечер, сабота 11 јуни 20220 година ја „урна“ А1 арената „Борис Трајковски“. И покрај сите неприлики и малери кои му претходеа...
Радио Милева

Свадба е голема: Македонскиот актер и водител пред многу гости ја славеше љубовта со убавата кавадаречка невеста Ангела (фото)

Изиминатиот викенд во еден познат скопски рестора за свадби се случи свадбената веселба на македонскиот актер и ТВ водител Жарко Димоски...
Радио Милева

Се појави снимка од „Магазин ин“ во која Сања Маринковиќ ги навредува гостите во нејзината емисија: „Ви благодарам што не се правевте поглупи од што сте“ (видео)

Пејачката Катарина Живковиќ се огласи по гостувањето во емисијата „Магазин ин“ и истакна дека водителката Сања Маринковиќ намерно...
Радио Милева

Пејачката се скара со синот околу неговата свадба: Гоца Божиновска би сакала гала прослава, Мирко и Бојана – интимна забава! (ФОТО)

Синот на пејачката Гоца Божиновска – Мирко Шијан и идната снаа Бојана Родиќ наскоро го очекуваат своето прво дете, а нивната венчавка...
Радио Милева

И првиот роденден на внукот, Цеца комплетно го плати: Еве ги сите детали – колку ќе чини, кој се’ ќе дојде, како ќе биде украсено, што се’ ќе се служи… (ФОТО)

Внукот на Цеца го слави својот прв роденден, што е голема работа во секое семејство. Токму затоа, семејството Ражнатовиќ, особено Цеца,...
Радио Милева

Ќерката на Цеца славеше роденден: Еве кој се’ дојде да и честита на Анастасија и како изгледаше славеничката атмосфера (ФОТО)

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ вчера, 25 мај 2021 го прославува својот 23-ти роденден во еден белградски ресторан, каде ги собра своите...
Радио Милева

Српската пејачка отишла да пее на панаѓур, па претепала гостин: „Го удрив со микрофонот во глава, му потече крв, па јас, ама и цел шатор скокна врз него…“

Фолк пејачката Гоца Божиновска беше гостинка кај Огњен Амиџиќ, во неговото „Ами Џи шоу“. Тој ја замолио да ја издвои најголемата непријатност...
Радио Милева

Жика – екс „Браво бенд“ отиде на одмор во Анталија, па откако на хотелот му ја спаси вечерта, доби понуда за работа (ФОТО+ВИДЕО)

Отакако замина од еден од најбараните и најпопуларни „ол раунд“ бендови во Македонија, бившиот басист и вокал на „Браво Бенд“, струмичанецот...