фотографија

Пронајдени се 188 резултати на тема „фотографија“
Радио Милева

Сашка Веселинов новиот член на семејството Ѓоковиќ објави фотографија од детството и ја реши мистеријата за нејзиниот изглед (фото)

Водителката и модел Сашка Веселинов откако ја започна врската со помладиот брат на Ѓоковиќ, е под будното око на јавноста, а самата преку...
Радио Милева

Обично ја чува приватноста, но сега направи исклучок: Пејачката Сања Вучиќ го покажа момчето кое и го освои срцето (фото)

Пејачката Сања Вучиќ во последно време го привлекува се поголемото внимание на јавноста и поради распадот на групата „Хурикејн“ и...
Радио Милева

Брутална провокација: Оваа Македонка ја има најжешката фотографија на плажа со напрчен задник во танга (фото)

Во домашните портали честопати можеме да прочитаме за Македонката која го има најдоброто га*е, епитет кој не случајно е прилепен за...
Радио Милева

Таа беше нејзината најголема поддршка, а сличноста меѓу нив две е неверојатна – вака изгледаше мајката на Лепа Брена (фото)

Лепа Брена доживеа голема тага и жалост по смртта на нејзините родители. Нејзиниот татко Абид имал сообраќајна несреќа во 2010 година,...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска во „порно преписка“: Фолкерката „сликовито“ им објасни на љубопитните Инстаграм следбенички, зошто се слика со „спуштени гаќички“(ФОТО)

Естрадната професија одамна стана „наука“ која не зависи само од хитовите, пеењето и вокалните способности. Напротив, за врвна популарност...
Радио Милева

Малечката сонувачка со еленче в рака: Дали го препознавате ова девојченце, денес е позната македонска спортистка, уметник и понежна половина на една уште попозната мултимедијална ѕвезда?

Сите ние како малечки сме сонувале за она што ќе станеме еден ден. Во своите имагинации и соништа сме ги доживувале замислените професии,...
Радио Милева

Погледнете ја симболиката: Фотографијата која Душко Тошиќ ја објави со Јелена говори повеќе од илјада зборови (фото)

За врската меѓу Душко Тошиќ и Јелена Карлеуша почна да се шпекулира кога парот се одследи на социјалната мрежа „Инстаграм“. Во тој...
Радио Милева

Ана Николиќ ги шокираше сите на Инстаграм, сподели фотографија со песната на бившиот сопруг Раста и го означи раперот (ФОТО)

На раперот Стефан Ѓуриќ Раста наскоро ќе му истече казната за издржување куќен притвор, а месеците поминати во станот напорно работеше. Тој...
Радио Милева

Aнтониа Гиговска јавно побара модна оценка за својот имиџ: Од 1 до 4 – сите четири, а возбудата – за петка! (ФОТО)

Македонската поп пејачка Антониа Гиговска не освојува само со својот глас и песните, туку и со својата појава и имиџот. Секако, она што...
Радио Милева

Како сосема друга жена: Протече никогаш видена фотографија од Вики Миљковиќ за која сигурно не и е сеедно (фото)

Вики Миљковиќ е една од најпопуларните пејачки во Србија и регионот, а сега се појави фотографија од почетокот на 90-тите која јавноста...