Радио Милева миленик на жените

„Враќање во некои минати времиња“: Здравко Чолиќ се присети на младоста (фото)

„Враќање во некои минати времиња“: Здравко Чолиќ се присети на младоста (фото)

Здравко Чолиќ важи за една од најголемите ѕвезди на Балканот.

Пејачот изгради успешна музичка кариера долга неколку децении и сними голем број безвременски хитови.

Од самиот почеток на својата музичка кариера стекна огромна популарност која трае до денес, а отсекогаш важи и за миленик на жените.

Како пејач со богат глас, еден од најпопуларните во едноставноста на поранешна Југославија, тој беше обожаван уште од првите хитови што ги сними.

Настапуваше и сега настапува низ целиот свет и има армија обожаватели, а многумина велат дека никој нема да ги надмине неговите достигнувања.

Во своите триесетти, кога сѐ уште не навлегол во брачните води, важеше за најпосакуван ерген.

Популарниот пејач сега на својот Инстаграм профил сподели спомен од младоста, кој привлече огромно внимание во јавноста.

„Враќање во некои минато времиња“, напиша Здравко Чолиќ во описот на фотографија од младоста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zdravko Čolić (@zdravko.colic)

„Смакер и легенда“, „Каков тип“, „Најубав“, „Неповторлив и точка“. Таму ништо не би допрела“, „Беше и останува број еден“, се само дел од коментарите на жените. 

фото: printtskrin/instagram/zdravko.colic

To top