Радио Милева инстаграм прашања

„Фотографија со најдобриот ментор“:  Андријана Петрушовска на фановите им откри дека е најсреќна со резултатите од финалето во „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

„Фотографија со најдобриот ментор“:  Андријана Петрушовска на фановите им откри дека е најсреќна со резултатите од финалето во „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Откако  талентираната Македонка Андријана Петрушовска се пласираше во финалето во „Ѕвездите на Гранд“ и го освои третото место,  еуфоријата се нормализираше, а таа  реши да одвои време и да им одговори на многубројните прашања кои нејзините фанови сакаат да ги знаат.

Повеќето пораки не беа во прашална форма  бидејќи следбениците имаа да кажат многу пофални зборови за неа како пејачка и да ја охрабрат по патот на успехот во кариерата која ја гради.

Пејачката им се заблагодари , но потоа одвои  две прашања кои сакаше да ги сподели со јавноста.

Едно од нив беше тоа што и побараа заедничка слика со сегашниот ментор Мили, а таа ја одвои најомилената на која позираат и двајцата со насмевка до уши.

Следното прашање за кои беа заинтересирани се однесуваше на тоа  дали е среќна со резултатите кои ги постигна на што таа веднаш кратко и јасно потврдно им  одговори.

-Нааааајјјјјсреќна!-па го додаде симболот на победа и едно црвено срце.

Дека Андријана се чувствува како победник е повеќе од сигурно, а секако тоа е  и најважно за голем успех додека чека подобар пласман и победа во друга прилика.

Фото: printskrin/instgaram/andrijanapetrushovska

To top