андријана петрушовска

Пронајдени се 19 резултати на тема „андријана петрушовска“
Радио Милева

Македонската „Гранд ѕвезда“ се соблече и позираше во секси долна облека: Андријана Петерушовска како од еротска насловница го најави своето учество на „Макфест“ (ФОТО)

По завршувањето на напорната сезона и успехот со пласманот во најпознатотот регионално музичко талент шоу, македонската „Гранд“ ѕвезда ...
Радио Милева

Македонската „Гранд“ ѕвезда ова лето дефинитивно сексапилот го пушти на најсилно: Андријана Петрушовска топлес разголена, изгледа повеќе од провокативно (ФОТО)

Атрактивната македонска пејачка Андријана Петрушовска им мамеше воздишки на гледачите уште додека ја гледаа  во натпреварот на „Ѕвездите...
Радио Милева

Андријана Петрушовска во бикини, повеќе од секси: Еве во чие друштво атрактивната македонска „Гранд“ ѕвезда ужива на море (ФОТО)

Андријана Петрушовска, македонската пејачка која блесна во најпопуларното регионално музичко талент шоу „Ѕведите на Гранд“, по успешната...
Лице в Лице

Андријана Петрушовска по учеството во „Ѕвездите на Гранд“: „Цеца виде во мене потенцијал, се селам во Белград“ (ВИДЕО) 

Андријана Петрушовска (22) од Скопје беше меѓу десетте финалистки во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“’. Иако не победи, таа остави...
Радио Милева

Не се очекуваше до толку: Пејачката од „Ѕвездите на Гранд“, Андријана Петрушовска и се пикна под кожа на Цеца Ражнатовиќ (фото)

22 годишната учесничка во актуелната сезона на „Ѕвездите на Гранд“, скопјанката Андријана Петрушовска, не успеа да стигне до победа,...
Радио Милева

Шлиц над колк: Андријана Петрушовска за крај на „Ѕвездите на Гранд“ доминираше комплетно, а гаќички овој пат и беа излишни (фото)

Под реден број 10 настапи финалистката од Македонија на регионалниот музички натпревар на „Ѕвездите на Гранд“,чија сезона заврши викендов. Андријана...
Радио Милева

Скопјанката Андријана Петрушовска повторно „крена прашина“, овој пат како ангел на „Викторија сикрет“ во „Ѕвездите на Гранд“ (фото + видео)

Скопјанката Андријана Петрушовска во саботното издание на актуелната сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ кое е пред крајот,...
Радио Милева

Македонската „Гранд“ пејачка „ја запали“ машката публика, но Андријана Петрушовска самата најмногу „се пали“ на латекс и кожни детали? (ФОТО)

Андријана Петрушовска  важи за една од најатрактивните учеснички во актуелната сезона на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“....
Радио Милева

Од „Ѕвездите на Гранд“ до спој со Анастасија Ражнатовиќ – македонската кандидатка во друштво на ќерката на Цеца (фото)

Како се наближува финалето на популарното регионално шузичко талент шоу „Ѕвездите на Гранд“, така се повеќе се слуша и зборува за македонската...
Радио Милева

Андријана Петрушовска „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“, Цеца и Шерифовиќ воодушевени: Моќна изведба и секси појава како „жена-мачка“ за возбуда и рецепт за победа! (ВИДЕО)

Младата  македонска   пејачка Андријана Петрушовска буквално „растури“ викендов на најголемото музичко натпреварување на овие простори,...
Радио Милева

Андријана Петрушовска е подеднакво привлечна не само на сцената на „Гранд“, туку и на настап: Сексапил што „пали“ и поглед што „убива“… од возбуда!

Андријана Петрушовска  важи за една од најатрактивните учеснички во актуелната сезона на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“....
Радио Милева

Македонската „Гранд ѕвезда“ е „секси до болка“, заводлива „до коска“: Андријана Петрушовска колку и да го менува стајлингот, возбудата ја потикнува да биде пуштена на најсилно (ВИДЕО)

Откако воодушеви со својот настап во последното изданије на „Ѕвездите на Гранд“ одлично изведувајќи ја макфестовската тема на Тамара...
Радио Милева

Тамара и „помогна“ на Андријана Петрушовска да оди понатаму во „Ѕвездите на Гранд“: Сексапилната Македонка во проѕирен фустан измами воздишки, а со настапот воодушеви (ВИДЕО)

И изминатиот викенд потрагата по вистинската „Гранд ѕвезда“ продолжи. Во трката на кандидат(к)ите кои дирекно поминаа во следниот,...
Радио Милева

Скопјанката Андријана се појави без гаќички и градник на сцената на „Ѕвездите на Гранд“, а ништо помалку атрактивна и провокативна не е ниту приватно (фото)

Учесничките на регионалниот музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ често знаат да играат на картата на провокација кога се нивните...
Радио Милева

Андријана Петрушовска во ново секси издание во „Ѕвездите на Гранд“: Македонката не освојува само со својот глас, туку и со својот стас (фото)

Во годинешната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ една од македонските учеснички е младата скопјанка Андријана Петрушовска. Андријана...
Радио Милева

Згодната македонска кандидатка „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“: Aндријана Петрушовска воодушеви со својот глас и стас (видео)

Започна вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“, а во првата емисија настапуваше македонската претставничка Андријана Петрушовска (21)...
Радио Милева

Андријана Петрушовска која важи за една од најатрактивните македонски учеснички во „Ѕвездите на Гранд“ славеше роденден – во кратко сино фустанче ги собра сите погледи, а еве и колку наполни

Во новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, има доста македонски претставници кои досега не се појавиле на познатата...
Радио Милева

Андријана Петрушoвска воодушеви со својот изглед во „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ поради неа го прекрши правилото: „Имаш потенцијал да бидеш ѕвезда“

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ започна во саботата, а со новиот почеток и нови промени. Покрај тоа што Цеца Ражнатовиќ е нов член...