андријана петрушовска

Пронајдени се 3 резултати на тема „андријана петрушовска“
Радио Милева

Згодната македонска кандидатка „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“: Aндријана Петрушовска воодушеви со својот глас и стас (видео)

Започна вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“, а во првата емисија настапуваше македонската претставничка Андријана Петрушовска (21)...
Радио Милева

Андријана Петрушовска која важи за една од најатрактивните македонски учеснички во „Ѕвездите на Гранд“ славеше роденден – во кратко сино фустанче ги собра сите погледи, а еве и колку наполни

Во новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, има доста македонски претставници кои досега не се појавиле на познатата...
Радио Милева

Андријана Петрушoвска воодушеви со својот изглед во „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ поради неа го прекрши правилото: „Имаш потенцијал да бидеш ѕвезда“

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ започна во саботата, а со новиот почеток и нови промени. Покрај тоа што Цеца Ражнатовиќ е нов член...