ментор

Пронајдени се 21 резултати на тема „ментор“
Радио Милева

Сега е јасно колку се блиски пејачките – Џејла Рамовиќ проговори за врската со Марија Шерифовиќ (фото+видео)

Пејачката Џејла Рамовиќ, победничката на 13-та сезона на „Ѕвездите на Гранд“, за прв пат јавно проговори за врската со Марија Шерифовиќ,...
Радио Милева

Карлеуша и беше ментор, а таа е прогласена за учесничка со „најексплицитен стајлинг“ во “Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Кога станува збор за музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, покрај вокалните способности, натпреварувачите често го привлекуваат...
Радио Милева

Си ја најде новата Џејла: На оваа ултрасекси кандидатка во „Ѕвездите на Гранд“, Марија Шерифовиќ и е менторка (ФОТО)

Победничката во „Ѕвездите на Гранд“, младата Џејла Рамовиќ долго ја поврзуваа со нејзината менторка Марија Шерифовиќ, ставајќи ги...
Радио Милева

Андријана Петрушовска во ново секси издание во „Ѕвездите на Гранд“: Македонката не освојува само со својот глас, туку и со својот стас (фото)

Во годинешната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ една од македонските учеснички е младата скопјанка Андријана Петрушовска. Андријана...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ вака му честиташе на победникот на “Ѕвездите на Гранд“: „Денес е тешко да сретнеш личност што има срце како тебе“ (ФОТО)

Напорната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ заврши со успех за Марија Шерифовиќ и кандидатите во нејзиниот тим. Махир Мулалиќ, чиј ментор...
Радио Милева

Македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“ открива каков ментор е Карлеуша: „Знае на вистински начин да ми ја крене самодовербата

И оваа сезона во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ има неколку македонски кандидати кои ќе се борат да стигнат до финалето...
Радио Милева

Мили го извиси овој Македонец, а сега тој се појави во „Ѕвездите на Гранд“, па жирито удри по менторот: „Срамота за тој човек“

Во последните две сезони во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, членовите на жирито имаат и улога на ментори, односно секој...
Радио Милева

Карлеуша имаше еден услов за да прифати да му биде ментор: Поради Кристијан во „Ѕвездите на Гранд“ настана хаос (видео)

Во новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ има и нови македонски кандидати, некои веќе учествувале во претходните...
Радио Милева

Мили дојде во „Ѕвездите на Гранд“ да го земе кандидатот кој никој не го сака, па го одбра овој Македонец: „Подготви се ќе имаш многу тежок период“

Од емисија во емисија станува се повеќе интересно во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Во новата сезона повторно учествуваат...
Радио Милева

Можеби до крајот на шоуто ќе стане српска снаа: Елена Миленковска се врати во „Ѕвездите на Гранд“, а тој и беше најголема поддршка

Новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, започна неодамна, а како и претходните години така и оваа ќе имаме прилика...
Радио Милева

„Ајде кажи: Јелена ти си најубавата жена на светот“: Македонец се тресеше во „Ѕвездите на Гранд“, а поради ова настана хаос

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ започна претходната сабота, а како што најави директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ оваа година...
Радио Милева

Македонецот чиј ментор е Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“ добива непристојни коментари поради една фотографија со Јелена (фото)

Во оваа сезона на „Ѕвездите на Гранд“ има неколкумина македонски кандидати кои успеаја  да поминат во вториот круг. Секој од нив е...
Радио Милева

Со менторство на Вики Миљковиќ, Стефан Величковски се пофали со новите успеси во „Ѕвездите на Гранд“

Во првиот круг на „Ѕвездите на Гранд“ се претстави и македонскиот кандидат Стефан Величковски кој направи вистински хаос во студиото. Имено,...
Радио Милева

Стефан Величковски објави видео зад сцената на „Ѕвездите на Гранд“, а еве кој македонски пејач ќе му биде ментор

Пред два месеци започна новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, каде што има нови правила за сите учесници. Односно,...