евровизија

Пронајдени се 131 резултати на тема „евровизија“
Радио Милева

Васил Гарванлиев имал трауматично детство: „Од детска ѕвезда во Македонија, до училишен булинг во САД“ (ВИДЕО)

По конечната одлука на МРТВ, македонските, но и  некои од светските медиуми уште повеќе се заинтересираа за Васил Гарванлиев. Момчето...
Радио Милева

МРТВ го избра годинава да не претставува на Евровизија, а тој во своето прво обраќање не спомна ни „М“ од Македонија: „Знаеш ли за кого ќе пееш Василе“?

Пејачот Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на годинешниов избор за песна на Евровизија во Ротердам – Холандија. За изборот...
Радио Милева

По „Proud“ и историскиот успех на Евровизија, Тамара Тодевска подготвува нешто ново за љубителите на нејзината музика

Тамара Тодевска со песната „Proud“ не претставуваше на oвагодинешното издание на „Евровизија“ каде што постигна исторкси успех за нашата...
Радио Милева

Шерифовиќ за „Proud“ имаше само пофални зборови, а што ќе каже сега? Тамара во Данска ја пееше победничката „Молитва“

Тамара Тодевска со песната „Proud“ не претставуваше на Евровизија и го освои најдобриот пласман досега, односно прво место од жирито...
Радио Милева

По аферата „Рекет“ ја прозваа Тамара да ги врати донираните 10 илјади евра од Боки, но таа сега открива дека никогаш не ги ни добила!

Поминаа речиси четири месеци од евровизиската еуфорја во која фокусот беше на годинешната претставничка Тамара Тодевска. Веднаш откако...
Радио Милева

Прогласен најлошиот изглед на Евровизија 2019 година, а меѓу неуспешните избори и фустанот на Тамара од Ношпал

Конан Осирис од Португалија го пропушти големото финале на Евровизија, но затоа сепак ќе има некоја награда да однесе дома. Конан е победникот...