дует

Пронајдени се 56 резултати на тема „дует“
Радио Милева

Во „Ѕвездите на Гранд“ му велеа дека од “грдото пајче станал лебед“, а тој сега се пресели во Белград да гради кариера и има огромна желба да сними дует со оваа пејачка

Мите Стоилков публиката го памети по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ Имено, Стоилков настапуваше...
Радио Милева

Тој и побара, таа му прифати: Елена Ристеска ќе снима дует со оваа позната српска ѕвезда, кој не е пејач туку актер, но патем и одлично пее (ФОТО+ВИДЕО)

Македонската пејачка Елена Ристеска оддамна нема нова песна… Таа својата музичка кариера ја стави во втор план и сега потполно е...
Радио Милева

Лас Вегас пријателска дружба или американска интима: Кија Коцкар „во шема“ со Војин Ражнатовиќ, синот на Аркан? (ФОТО)

Пејачката Кристина Кија Коцкар моментално ужива за сите пари во Лас Вегас, од каде што се огласи, а во нејзино друштво беше никој друг...
Радио Милева

Теди Александрова и Емануела снимија дует и спот каков до сега не сте виделе: Бугарските пејачки во музичко видео на кое и порно ѕвездите би им позавиделе (ФОТО)

Бугарските музички ѕвезди Теди Александрова и Емануела со својата голотија го достигнаа дното во нивниот нов сингл, провокативно насловен...
Радио Милева

Најпознатата македонска ТВ водителка ќе прави нова кариера на „стара слава“: Лила му се враќа на пеењето? (ВИДЕО)

Лила Филиповска е една од најпознатите македонски ТВ лица, а гледачите популарната водителка последниве години ја препознаваат по...
Радио Милева

Струмичката Барбика во секси долна облека во новиот спот: Во високи чизми и секси руба качена на хауба (ФОТО)

Фолкерката Сања Цинцева – Барбика деновиве го снимаше видеоспото за нејзината нова музичка тема која се’ уште нема добиено официјален...
Радио Милева

Кија Коцкар и Ѓани ги врзува нешто заедничко: Започнаа со дует, продолжија со спот… башка, пејачката може да му стане и снашка? (ВИДЕО)

Радиша Трајковиќ – Ѓани посака Кија Коцкар да биде неговата снаа! Откако го снимија прво дуетот, а потоа и видеоспотот, фолкер се обидува...
Радио Милева

Панчо – ДНК посака да биде Маријан Стојаноски: Вака ДЈ Шорти се сплоти со ликот на „крушевскиот Павароти“! (ВИДЕО)

Кога си малечок имаш милион желби… Особено посакуваш да бидеш некој и нешто или поточно како некого кога ќе пораснеш. И тоа останува...
Радио Милева

Сенидах „гори“ од сексапил: Со разголени истурени гради и гаќички што срамежливо ѕиркаат, лесно може и вас да ве „запали“! (ФОТО)

Познатата словенечка пејачка со босански корени Сенида Хајдарпашиќ или позната како Сенидах, деновиве е многу вредна. Како што пишуваат...
Радио Милева

Милан Станковиќ ја извиси Милица Тодоровиќ: Требаа да снимаат дует, таа ја плати 10.000 евра песната, а тој исчезна и ја остави колешката… „со прстот в уста“!

На Милица Тодоровиќ неодамна и беше понудена песна за дует што ја воодушеви штом го слушна почетокот. Таа веднаш рече: „Тоа е тоа! Купено!...
Радио Милева

Дино Мерлин сними дует со Сенидах, откако претходно ја одбил оваа многу попопуларна српска поп-фолк ѕвезда! (ФОТО)

Познатиот пејач Дино Мерлин, наводно, одбил да соработува со српската фолк дива Јелена Карлеуша и ја одбил нејзината понуда да сними...