дојран

Пронајдени се 31 резултати на тема „дојран“
Радио Милева

Александра Накова не е само на овошје, салати и вода: За да нема збрка, атрактивната убавица покажа дека и чорба се крка! (ФОТО) 

Александра Накова, според многумина, една од најзгодните македонски топ модели и веројатно најзгодната газдарица на една продавница...
Радио Милева

Вака функционираат Игор Џамбазов и Илина Арсова: Кога таа работи – тој одмора, а кога таа е се’ поблиску до врвот – тој веќе… нема душа! (ВИДЕО)

Веќе не така новата љубовна двојка, Игор Џамбазов и Илина Арсова почна да покажува како го минува секојдневието. Очигледно ослободени...
Радио Милева

Игор Џамбазов вака им го честиташе Денот на Македонскиот јазик на сите, а најмногу на политичарите: Од А до Ш и малку понатака… по ново! (ВИДЕО)

Вчера, 5-ти мај беше Денот на македонскиот јазик. АСНОМ, на своето Прво заседание на 2 август 1944 година, донесува решение за воведувањето...
Радио Милева

Сите имаа првомајски викенд, а Миле Бузалевски и Ула од „Преспав“ имаа „викенд на мртовци“: Џамбазов на Тијана и најде совршена локација во Дојран, ама не за викендичка (ВИДЕО)

Годинава, заради корона пандемијата, 1-ви Мај го славевме поинаку од вообичаените излети, пикници, скара… До душа малкумина тоа сепак...