дизајнерка

Пронајдени се 10 резултати на тема „дизајнерка“
Радио Милева

Хелена Роза со посебен третман на ревија во Нов Зеланд: Нашата Македонка беше вип гостин во креација од висока мода (фото)

Јавниот живот за Хелена Роза беше начин и стил на живеење додека беше во Македонија. Таа заедно со семејството веќе неколку години живее...
Радио Милева

Дизајнерката Верица Ракочевиќ се потсети на претходните бракови и откри каков родител била (фото)

Дизајнерката Верица Ракочевиќ со години е во среќен брак со Вељко Кузманчевиќ, а сега во една емисија се присети на претходните бракови. Можам...
Радио Милева

Сите мислат дека има 35 години, но таа е дупло постара: Славната дизајнерка славеше роденден и со годините сите ги остави во чудо (фото)

Една од најпознатите модни дизајнерки за венчавки, Вера Ванг, чие име стана речиси синоним за раскошни невестински фустани, има 73 години. Луѓето...