девојка

Пронајдени се 301 резултати на тема „девојка“
Радио Милева

Се „пали“ на постари: Рада Манојловиќ беше седум години постара од него, а сега Харис Берковиќ во врска со 15 години поискусна

Харис Берковиќ (28) долго време не беше сингл откако ја раскина шестгодишната врска со Рада Манојловиќ. Како што наводно дознале српските...
Радио Милева

Дарко – Спејко многу нешта смени, професиите, девојките, стилот… но не и навиките во автомобилот: На „драјв тач“ со својот совозач (ФОТО)

Познатиот кумановец Дарко – Спејко кого реалното шоу „Големиот брат“ го лансираше во светот на популарните по сите хобија и професии...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски со јавни изливи на љубов кон новата девојка: „Ти си она што сум го барал отсекогаш“ (фото)

Пејачот Даниел Кајмакоски во месец септември преку социјалните мрежи на јавноста и откри дека е емотивно исполнет или деkа на љубовно...
Радио Милева

Тијана е „бомба“: Новата девојка на Жика Јакшиќ е екс- сопруга на познат фудбалер, а осамнаа и нејзини приватни фотографии

Девојката на Жика Јакшиќ била во брак со познат фудбалер. Дека љубовта не се знае за години уште еднаш докажа Жика Јакшиќ, кој по разводот...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски дојде во Македонија, а ја покажа и девојката која му прави друштво во Охрид (фото)

Поп пејачот Даниел Кајмакоски пред крајот на летото е препуштен на одмор и релаксација и тоа во женско друштво. Неодамна од нашите содржини...
Радио Милева

Повеќе не ја кријат љубовта од јавноста: Поранешниот на Анастасија Ражнатовиќ не се дели од новата девојка и постојано заедно патуваат (фото)

Поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ, бизнисменот Ѓорѓе Куљиќ, ужива со својата нова девојка Мила Радојевиќ. Куљиќ и неговата...
Радио Милева

Која е новата снашка на Лепа Брена: Живеела на Косово каде станала мисица, завршила два факултети, работела на РТС, а сега е глумица (ФОТО)

Синот на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ моментално ужива во врска со актерката од популарната серија „Игра на судбината“, Милица Томашевиќ. Сепак,...
Радио Милева

Славниот актер треба да и исплати 120 илјади долари на поранешната девојка бидејќи криел дека е ХИВ позитивен

Тужбата која во 2017 година ја поднесе поранешна девојка на Чарли Шин против актерот бидејќи криел од неа дека има ХИВ, е решена со спогодба. Шин...
Радио Милева

Шок во Италија: Фудбалерот Џовани Падовани брутално ја уби својата 30 години постара поранешна девојка Сандра (ФОТО)

„Едвај чекам да дојде полиција, сакам се да заврши“, биле првите зборови кои 27-годишниот италијански фудбалер Џовани Падовани ги изговорил...
Радио Милева

Лозано после подолго време реши да проговори за љубовниот статус – која е девојката што го освои неговото срце?

Тој преку својата песна и волшебен глас знае да ги разбуди емоциите кај публиката, Влатко Лозаноски- Лозано скромно и ненаметливо опстојува...
Радио Милева

„Сине, зошто ми го правиш тоа?“: Лепа Брена изненадена од изборот на новата потенцијална снаа за синот Виктор (фото)

Веќе подолго време се шпекулира која е новата девојка на Виктор Живојиновиќ. Го поврзуваа со пејачката Лена Чолак, актерката Милица...
Радио Милева

Џеј Ло му се врати и му кажа „да“ на Бен Афлек, а пак нејзиниот поранешен си најде помлада од неа (фото)

Иако направи завидна кариера играјќи бејзбол, Алекс Родригез можеше да заработи доста пристојно работејќи друга работа – фотограф. 46-годишната...