боки 13

Пронајдени се 34 резултати на тема „боки 13“
Радио Милева

Биле добри пријатели, но финансиски „ги заглавил“: Марина Туцаковиќ и нејзиниот сопруг Фута и приватно го финансирале Боки 13-ка и вложиле во „1ТВ“?

Една од најголемите балкански текстописци Марина Туцаковиќ вчера ја загуби битката со ракот која ја водеше повеќе од три години. Таа...
Радио Милева

Ако Боки 13 победи на претстојниот конгрес за лидер на СДСМ, дали Лила ќе биде новата Шеќеринска, Сергеј Варошлија наместо Љупчо Николовски, Јасна Мандиќ како Нина – „Групер“… а, Социјалдемократскиот сојуз ќе стане Меѓународен сојуз?

Бојан Јовановски познат како Боки-13 ќе се кандидира за претседател на СДСМ на претстојниот Конгрес кој треба да се одржи на 21 март, ...
Радио Милева

Сите знаат каде е Боки 13, ама знае ли некој каде му е најверниот другар: Каде исчезна Сергеј Варошлија? (ФОТО)

Се знаат оддамна, ама последниве година ипол -две, беа неразделни. Како грнче и капаче, како петок и сабота… Беа како како „г*з и гаќи“...
Радио Милева

Боки 13 отворено си призна: „Бев поддржувач на СДСМ и Шарената револуција“, а за проектот имав прием и поддршка од Заев

„Меѓународниот сојуз е невладина, а не хуманитарна организација под капата на Европската Унија. Останатите обвинети се обвинети заради...
Радио Милева

Наум Стоилковски „си набави“ парче од запленетата брендирана облека на Боки 13: Портпаролот седна да се „шиша и бричи“ во Луј Витон на Боки Тредичи (ФОТО)

Бојан Јовановски заедно со Катица Јанева се се’ уште неправосилно осудени за аферата „рекет“ на 9 односно 7 години затворска казна....
Радио Милева

Антонио Милошоски презентираше скандалозна aудиo снимка од Зоран Заев: „Му помагавме лично на Боки за телевизијата, плус земаше пари од Силјан Мицевски“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на собраниската Комисија за европски прашања презентираше аудио снимка на која е извесно...
Радио Милева

“Ако сакате можете да ме обесите” – реагираше Боки 13, откако судијката го прочита официјалниот извештај дека нема рак туку гастритис

По лекарскиот преглед на обвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски во судница, беше утврдено дека е способен да го следи судењето,...
Радио Милева

По аферата „Рекет“ ја прозваа Тамара да ги врати донираните 10 илјади евра од Боки, но таа сега открива дека никогаш не ги ни добила!

Поминаа речиси четири месеци од евровизиската еуфорја во која фокусот беше на годинешната претставничка Тамара Тодевска. Веднаш откако...
Радио Милева

„Во затворот повраќа секој ден“: Еве што известуваат српските медиуми за здраствената состојба на Боки 13

Аферата „Рекет“ во која еден од главните осомничени е Боки 13, одекна толку силно што не ја затресе само Македонија, туку и многу пошироко. Освен...