Радио Милева тело од милион долари

Поранешната на Амиџиќ е најдобрата „риба“ во Србија: Данијела е бомба и пол во бикини (видео)

Поранешната на Амиџиќ е најдобрата „риба“ во Србија: Данијела е бомба и пол во бикини (видео)

Манекенката Данијела Димитовска во неколку наврати отворено зборуваше за разводот со Огњен Амиџиќ, а подоцна среќата ја најде со фудбалерот Јеврем Косниќ.

Данијела важи за една од најубавите жени на српската јавна сцена.

Неодамна ја „уловија“ несредена и без шминка, а сега се пофали со тело од милион долари.

Бидејќи е многу популарна и активна на социјалните мрежи, манекенката сега покажа како ужива на краткиот одмор во Хрватска. Данијела  „разнесе“ со видеото во бикини.

Димитровска објави низа спомени од овој одмор, додека нема кој не го коментираше видеото на кое таа излезе од вода и се прошета во бел костим за капење.

Не недостигаа комплиментите, а многумина напишаа дека таа е дефинитивно „најубавата жена во Србија“.

фото: printskrin/instagram

To top