Радио Милева се' што таа посака

Од идеја до реализација: Антониа Гиговска откри како ja подготвуваше својата свадбата од соништата (видео)

Од идеја до реализација: Антониа Гиговска откри како ja подготвуваше својата свадбата од соништата (видео)

Младите и немажени девојки оправдано ја посакуваат и замислуваат својата венчанца, како ќе изгледаат и каков ќе биде секој детаљ од најголемиот ден.

Пејачката Антониа Гиговска изминатиот период ги почувствува на своја кожа овие возбудливи моменти од подготовката на нејзината свадба од соништата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

Таа пред една година кога се потпишаа во матилчно со сега веќе сопругот Роберт Спасенцовски, носеше венчаница и тоа кога имаше нараснато трудничко стомаче.

Но веројатно како и повеќето девојки, така и таа сакаше да ја носи венчаницата/те кога ќе го игра првиот танц и ќе слави на свадба заедно со сите драги личности во нејзиниот и животот на саканиот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

Дека ќе прават свадба беше тајна за јавноста, се до моментот кога на три дена пред свадбената свеченост решија за првпат јавно преку нашиот портал Вистина.ком.мк да откријат дека се подготвува нешто големо – свадба како круна на нивната љубов.

За се’ она што се случуваше во периодот на подготовката, од декорацијата, па се до фитингот на венчаниците кои ги носеше, Антониа подготви видео кое го сподели на својот Инстаграм.

Како се одвиваа подготовките за свадбата од соништата, возбудената невеста несебично покажа се’ она што и се случуваше.

фото/видео: Instagram printscreen/ antoniagigovskaa

To top