Радио Милева само љубов

Филип Живојиновиќ откри помалку познати детали за Прија: „Убаво ми велеа постарите…“ (фото)

Филип Живојиновиќ откри помалку познати детали за Прија: „Убаво ми велеа постарите…“ (фото)

Филип Живојиновиќ долги години на јавноста и беше познат само како син на Боба Живојиновиќ и посинок на Лепа Брена.

Кога стана ergen, токму неговите емотивни избори зборуваа најмногу за него.

Филип Живојиновиќ беше и со оваа актерка и со таа пејачка, но неговата врска со драмската уметница Маја Манџук имаше најголем одек во јавноста.

Сите медиуми пишуваа за заљубениот пар, а многу повеќе се зборуваше за нивното раскинување, благодарение на што синот на Боба донесе некои радикални одлуки.

Се вратил во Србија, ја запознал Александра Пријовиќ, се ожени со неа и го добил синот Александар, а очигледно животот му се свртел за 180 степени.

Младата пејачка го инспирирала Филип, дотогаш спортски менаџер, да стане текстописец и композитор.

Тој напиша добар дел од песните на нејзиниот нов албум, кој беше многу добро прифатен од јавноста.
Хармоничното дуо успеа да наполни десетици арени ширум Балканот, со што Прија го освои првото место на поп-листата, а според сите проценки, таа одамна го зазеде првото место во животот на Филип.

– Александра е феноменална партнерка и сопруга, прекрасна мајка. Многу е убаво да се помине низ сето ова со неа и патувањето беше многу убаво досега – изјави Филип во своето можеби единствено интервју „во живо“ објаснувајќи што го натерало да одлучи да започне врска со Александарa.

– Тоа беше комбинација од некои работи кои во даден момент му кажуваат на човек дека тоа е тоа.

– Така ми зборуваат некои постари и поискусни луѓе цел живот: „Кога ќе дојде тaa, ќе знаеш“. И тоа беше навистина точно во мојот случај.

– Па, жена ми, морам да и кажам на жена ми бидејќи знам колку те нервира, те бакнувам – заклучил тој.

фото:Instagram printscreen/ aleksandraprijovic

To top