Радио Милева мераци на душа

Вака летуваат оние со подлабок џеб: Војо Недељковиќ го одврза кесто за одмор од соништата (фото)

Вака летуваат оние со подлабок џеб: Војо Недељковиќ го одврза кесто за одмор од соништата (фото)

Одморот на водителот Војо Недељковиќ со години е резервиран за Грција.

Водителот не крие дека го обожава локалниот менталитет, храна, плажи и море, поради што секоја година патува на Егејското Море со сопругата Маја и синот Ѓорѓе.

Војо го пропатувал речиси целиот свет, но само на грчкиот брег се чувствува како дома.

Ова е една од причините зошто не сака да ја смени дестинацијата, а пријателите се навикнати и во летните месеци да биде на некој од островите во Егејското Море.

И оваа година таму отиде со својата избраничка, па дури и се пофали на своите следбеници во кој хотел престојува.

Прекрасното сместување со базен, бар на плажа и удобни апартмани, како и паркинг место, се избор на домаќин кој очигледно знае да си угоди.

Неспорно е дека годишниот одмор на Воја Недељковиќ е скап, особено ако се земат цените во Грција годинава.

фото:Instagram printscreen/ voja.nedeljkovic

To top