тв водителка

Пронајдени се 53 резултати на тема „тв водителка“
Радио Милева

За некогашната македонска ТВ водителка и оваа Нова година е повеќе од среќна: Марија Главчева по втор пат стана мајка (ФОТО)

Поранешната македонска ТВ водителка која последниве години живее надвор од Македонија, поточно во САД и годинава како и пред две години...
Радио Милева

Најжешката српска водителка со деколте до папок и минич до препони буди блудни мисли: Ана Радуловиќ излезе во провод, па покажа дека е „рибетина“ каква ретко се гледа (ФОТО)

Една од најатрактивните и насексапилни водителки во ТВ етерот, Ана Радуловиќ, обожава проводи и ноќни излегувања, а своите следбеници...
Радио Милева

Дојава за бомба своевремено за малку ќе имало во скопската гимназија Р.Ј. Корчагин, а сега по сите скопски гимназии, „бомба“ и во ТВ „Канал 5“ ? (ФОТО)

Бомба во едно, две, три… пет, речиси сите скопски гимназии или средни стручни училишта, беше веста што одекна во медиумите последниве...
Радио Милева

Се омажи некогашната македонска пејачка и ТВ водителка, поранешна наставничка и политичарка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ: Ели и Мајкл, синот на сопственикот на ТВ „Сонце“ правеа свадбена веселба (ФОТО)

Викендов, на 9-ти септември 2022 година, некогашната политичарка Елена Петковска му кажа ДА и пред Бога на Мајкл Атанасоски, син на познатиот...
Радио Милева

На Јелена Спенџарска веќе не и се работи на телевизија: Презаситена од камерата или заталкана во професијата? (ФОТО)

Телевизиската кариера се билда со знаење, умеење, квалитет… Симпатиите кај  ТВ аудиториумот се стекнуваат или не со тек на времето,...
Радио Милева

Тој ја покажа сопругата на настап, а таа го покажа трудничкото стомаче: „Гранд ѕвездата“ Стефан Величковски и ТВ водителката Ана Николовска ќе станат родители (ФОТО)

Откако претходно и „службено“ впловија во брачните води и потпишаа заклетва на вечна верност, пред само една недела пејачот Стефан...
Радио Милева

Никој не би ги препознал како деца: Денес се популарни, познати и успешни во своите професии и среќна брачна двојка (ФОТО)

Момчето на фотографијата е еден од најпрепознатливите уметници на денешницата. Неговата професионална музичка кариера започнала кога...
Радио Милева

Пејачот Стефан Величковски и водителката Ана Николовска направија свадбена веселба: „Тебе те чувам за крај, љубов моја“ (ФОТО)

Иако во прв момент се чинеше дека свадба нема да има, сепак снежниот мартовски викинд што измина, пејачот Стефан Величковски и ТВ водителката...
Радио Милева

Ива Гргуриќ покажа извајано тело, задница за чиста десетка и големи силиконски гради: Не знаеш каде попрво да гледаш, однапред или одзади? (ФОТО)

Победничката на најгледаното регионално реално шоу „Задруга 3“ и поранешна ТВ водителка  на Пинк, Ива Гргуриќ, важи за една од најатрактивните...
Радио Милева

Јелена Карлеуша распука по познатата новинарка и водител на „ТВ Нова“, Оља Беќковиќ: „Црвлив, прор’тен, каллив компиру, од сув недо*б…“

Јелена Карлеуша, која зад себе имаше брутално бурен викенд, откако за Божиќ го пријави сопругот Душко Тошиќ а семејно насилство, по што...
Радио Милева

Јована Костадиновска има скриена страст: ТВ водителката сите ја гледаат кога го работи она што го сака, ама никој не сака да се соочи со она што го умее… веројатно ни сопругот! (ВИДЕО)

Ведра, позитивна и секогаш расположена, постојано насмеана… Таква какви што треба да бидат телевизиские лица, особено дамите. Уште...
Радио Милева

Една снимка откри дека водителката Јована Јоксимовиќ не е она за што се претставува: Пред камерите „лизна-мазна“, ведра и насмеана, а зад нив друга личност? (ВИДЕО)

Јована Јоксимовиќ важи за една од најуспешните водителки на утринска програма во Србија, иако многумина сметаат дека нејзините појавувања...
Радио Милева

Македонската учесничка во „Задруга“ српските медиуми ја нарекоа „евтина копија“ на српската старлета: Елеонора Миљковиќ е „copy-paste“ на Ана Кораќ? (ФОТО)

Скопјанката Елеонора Миљковиќ или само Нора, засега единствената македонска преставничка во најгледаното реалното шоу  во регионот...
Радио Милева

Водителката Сања Савевска како илезена од турска серија: „Брза кујна“ ли е или „Немирно лето“? (ФОТО)

Кулинарското ТВ шоу „Брза кујна“ стана една од најомилените програми од ваков жанр кај нас, но и една од најгледаните воопшто ТВ содржини...
Радио Милева

На македонската ТВ водителка и нашата „Гранд ѕвезда“ им се „вкрстија патиштата“: Ана Николовска и Стефан Величковски – една фотографија, на два различни поста… тоа мора да е љубов? (ФОТО)

Велат: „Една фотографија – илјада зборови“! Или: „Сто пати кажано – еднаш видено“, како сакате. Токму една таква заедничка фотографија...
Радио Милева

Пред да се омажи презентираше временска прогноза, а сега е на големата блескава сцена: Знаете ли на која атрактивна ТВ водителка Лепа Брена и е кума? (ФОТО)

Иако таа е една од најатрактивните српски водителки,  само малкумина знаат интересни детали од нејзиниот приватен живот. Имено, малкумина...
Радио Милева

Јована Стојменовиќ како Заев и Филипче: Водителката на адреналинска (аван)тура на четири тркала во природа (ФОТО)

Јована Стојменовиќ е едно од лицата со кое се будат гледачите на ТВ Сител, гледајќи ја 15 години во утринската програма „Ја сакам Македонија“....