турнеја

Пронајдени се 55 резултати на тема „турнеја“
Радио Милева

Еве колку „тежи“ Тејлор Свифт: Светски познатата пејачка е на пат да оствари најголема заработка во музичката историја (фото)

Американската пејачка Тејлор Свифт од продажба на билети за концерт во турнејата заработи повеќе од 13 милиони долари на вечер и е на...
Радио Милева

Александар Јосифовски откри непознати детали од турнејата по САД со Лепа Брена: „Таа полна енергија, а мене ми беше срам да и кажам дека сум уморен“ (ФОТО)

Во денешно време е многу тешко да се одржи автентичноста и доследноста особено во поп музиката, бидејќи има се повеќе нови музички жанрови...
Радио Милева

Гавазова се врати од австралиската турнеја, а на домашниот праг ја пречека дупла радост за топење душа (видео)

По долгата едномесечна турнеја низ Австралија, Сузана Гавазова се врати на домашен терен во родната Струмица. Турнејата беше полнење...
Радио Милева

Бијонсе со дијаманти низ целото тело позираше во заводлива поза  – пејачката со провокативна фотографија најави светска турнеја (фото) 

Пејачката Бијонсе објави  провокативна фотографија со која најави турнеја, а факт е дека поради ова нејзино издание, многумина останале...
Мегафон

Лозано со голема турнеја по Америка: Македонците со нетрпение го очекуваат најдобриот машки вокал од нивната татковина!

Една од нашите најголеми музички ѕвезди, Влатко Лозаноски – Лозано за неколку дена започнува со големата турнеја во Америка. Оваа...