цеца

Пронајдени се 130 резултати на тема „цеца“
Радио Милева

Кога ја загубиле невиноста познатите естрадни ѕвезди: Едни со првата љубов, други со школска другарка, трети на село…

На оваа скокотлива тема отворено проговорија најголемите српски и регионални музички, ТВ и ријалити ѕвезди. Цеца Ражнатовиќ Фолк дивата...
Радио Милева

Синот на Брена и ќерката на Цеца го минаа викендот заедно: Виктор и Анастасија на заедничка журка на која (се) испија 28 шишиња вино!

Виктор Живојиновиќ и Анастасија Ражнатовиќ викендот го поминле заедно во Нови Сад! Синот на Брена и ќерката на Цеца направиле забава...
Радио Милева

Цеца и Анастасија со песна се потсетија на вчерашниот роденден на Аркан: Сопругата му пееше нему, а ќерката сподели уникатна снимка каде Аркан и пее на Цеца (ВИДЕО)

Вчера, 17 април  во 1952 година, се родил Жељко Ражнатовиќ – Аркан. За роденденот на својот покоен татко Анастасија Ражнатовиќ на својот...
Радио Милева

На Цеца карантинот не и паѓа толку тешко: Пејачката веќе има искуство со куќниот притвор уште од 2011. година, па открива што и дава сила да истрае (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ вели дека отсекогаш била побожна, но признава дека му се посветила на Бога уште во 2011 година, додека била во куќен притвор,...
Радио Милева

Српските ѕвезди, непожелни гости во САД: Цеца се води како „терорист“, а на Лукас прво му правеле тест за дрога, па го одбиле за американска виза заради „семејно насилство“ (ФОТО)

Американците во матичната земја не сакаат да ги видат ниту најбараните српски пејачи. Зелена карта за влез во Америка со години им недостасува...
Радио Милева

Морничаво претскажување или плетење легенди: Во емисијата кај Минимакс бил најавен крвавиот крај на Аркан? (ВИДЕО)

Во средата, на 12 јануари, 3 дена пред убиството на Аркан, Цеца Ражнатовиќ гостувала кај Минимакс во емисија. Во публиката, во првиот ред...
Радио Милева

Доаѓа уште еден славен зет во домот на Родиќ: Синот на Брена во врска со сестрата на Богдана Ражнатовиќ! (фото)

Стефан Живојиновиќ, наводно веќе четири месеци е во љубовна врска со Бојана Родиќ, сестрата на Богдана Ражнатовиќ и сопруга на синот...