цеца

Пронајдени се 277 резултати на тема „цеца“
Радио Милева

Еве која дојде на нејзино место: Бившиот на Цеца во љубовен занес разменува страсти на одмор со новата девојка (фото)

По кратката посета на Хиландар и запознавањето со манастирскиот начин на живот, Боган Срејовиќ му се врати на секојдневниот хедонизам. Поранешното...
Радио Милева

Свекрвата на Анастасија се соблече во бикини: Сваќата на Цеца, повеќе од достојно може да и парира на пејачката (ФОТО)

Фудбалерот на Севиља, Немања Гудељ неодамна се сврши со пејачката Анастасија Ражнатовиќ, а за веридбата на Ибица се зборува со денови. Непосредно...
Радио Милева

Цеца го покажа базенот во својот дом: Фолк дивата во едноделен црвен костим за капење покажа зошто се’ уште ни оддалеку „не е за фрлање“! (ФОТО)

Пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца за својот јубилеен педесетти роденден ги отвори вратите и го покажа својот дом во Белград. Во новата...
Радио Милева

„Мојата ќерка не наследи ништо“: Жената со која Аркан има една ќерка проговори минатото, а ги спомена и Цеца и Вељко (фото)

Пред бракот со Светлана Цеца Ражнатовиќ имал четири сопруги со кои имал седум деца, а поранешна љубов на Аркан била актерката Љиљана...
Радио Милева

Анастасија и Гудељ пристигнаа во Србија пред роденденот на Цеца, а порарокот кој таа го доби носи силна порака (фото)

Анастасија Ражнатовиќ и нејзиниот избраник Немања Гудељ, по долг престој во Севиља, пристигнаа во Србија, непосредно пред роденденот...
Радио Милева

„Ми пријде по 20 години“: Жените лудуваа по манекенот од спотот на Цеца, но ретко кој ја знае неговата судбина

Сите жени лудуваа за него, а тој гледаше само во неа. Меѓутоа никој не очекуваше дека по толку многу години ќе се случи ова. Цеца во емисии...
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ за прв пат отвори душа: За девојките пред Богдана, за смртта на Аркан и човекот во кого нашол втор татко, за детството и ќотекот од Цеца… (ФОТО)

Младиот боксер ја отвори душата и раскажа сè за своето детство и тоа како растел без едниот родител, девојките што ги имал пред сопругата...
Радио Милева

И Цеца потврди дека Анастасија е бремена: Еве ја првата изјава на балканска фолк дива по веста дека чека внука (ФОТО)

Убавата вест за бременоста на Анастаија Ражнатовиќ и официјално е потврдена и  од Цеца која не ја крие среќата што за неколку месеци...
Радио Милева

Вака заводливо „денса“ Цеца кога пее Војаж: Фолк дивата во танц само за вашите очи, зашто кога таа ниша колкови, погледот се кочи (ВИДЕО)

Внуката од сестра на Светлана Цеце Ражнатовиќ, Хелена Оцокољчиќ славеше полнолетство, а на прославата присуствуваа 150 луѓе. Гордата...
Радио Милева

Цеца посети една белградска клиника за естатски корекции: Пејачката проговори зошто сака да отстрани една стара тетоважа (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ решила да посети една белградска клиника за естетски корекции за ласерско отстранување на тетоважи. „Бев на клиника...
Радио Милева

Цеца на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ во тинејџерско издание: „Српската мајка“ со кежуал имиџ (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ мрачниот и дождлив ден реши да го разведри и обои со светли бои, па пред влезе во студиото на „Гранд“ во Кошутњак,...
Радио Милева

Ова е вистината за односот снаа и свекрва на естрадата : „Лепа Брена не ми е свекрва, туку мајка на Филип“ (фото)

Иако постојат предрасуди дека снаите и свекрвата никогаш не можат да имаат добри односи, всушност во емисијата има многу примери кои...
Радио Милева

Колку заработија српките пејачи за дочекот на Новата година: Цеца е рекордерот со сума колку еден добар стан!

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ заработи 100.000 евра за дочекот на Нова година. Таа е рекордер по заработката, со настапот на Златибор,...
Радио Милева

Обезбедувањето се трудеше да ја заштити Цеца, но таа со еден гест покажа зошто е кралица за нејзината публика (видео)

Познато е дека Цеца Ражнатовиќ има армија обожаватели ширум светот и дека им е многу посветена и блиска на настапите и концертите, а...
Радио Милева

За малку ќе и беше снаа на Цеца, а сега му е девојка на српскиот репрезентативен голман: Беше верена за Вељко, а сега е во брак со Пеѓа! (фото)

И поубавите половини на нашите фудбалери, покрај бројните навивачи, ги спакуваа куферите и отпатуваа во Катар за да ги бодрат своите...