тоше проески

Пронајдени се 48 резултати на тема „тоше проески“
Радио Милева

Јелена Томашевиќ ја посети спомен куќата на Тоше Проески и ги запозна неговите родителите: „Прекрасни луѓе и домаќини“

Српската пејачка Јелена Томашевиќ деновиве е во Македонија, поточно во Битола каде што денес (16.11.2019)  ќе одржи свој концерт заедно со...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ, Елена Ристеска, Калиопи, Нина Бадриќ не го забораваат Тоше: „Никогаш заборавен, засекогаш сакан“

Денес (16.10.2019) се полнат 12 години откако почина најдобриот македонски вокал Тоше Проески. Тој беше еден од најдобрите вокали, човек со...
Радио Милева

12 години непребол по Тоше Проески: Весна Петрушевска и Тони Цетински со сеќавање кое боли во секој збор!

12 години и ниту една емоција не се промени, физички го нема, но толку многу е присутен во нашите мисли и срца – единствениот Тоше Проески...
Мегафон

Сеќавање… 12 години без „Ѕвезденото небо“ на Тоше: Желбата што ја кажа на последниот концерт, никогаш не му се исполни

Точн 12 години поминаа од последниот концерт на Тоше Проески, кој се одржа на градскиот стадион во Скопје. „Се надевам дека на наредниот...
Радио Милева

Гоца Тржан се фати за глава: Антониа Гиговска со песна од Тоше го расплака жирито на „Пинкови ѕвездички – all stars“

Во најновата сезона на „Пинкови ѕвездички – all stars“ каде се натпреваруваат кандидати од претходните сезони, имаме прилика да ја гледаме...
Радио Милева

Mедиумите го нарекоа новиот Тоше Проески: Презгодниот Македонец со песна од Драгојевиќ растури во „Ѕвездите на Гранд“

Во новата сезона на регионалното музичко шоу настапува и Мартинијан Кириловски од Куманово. Мартинијан е во групата кај Јелена Карлеуша...
Радио Милева

„Бевме сродни души“: Жаре ја праша Елена Ристеска дали била заљубена во Тоше – одговорот беше јасен (видео)

Изминатиот викенд, односно вчеравечер беше емитувана специјалната емисија за Тоше Проески кај Жаре во „Еден на еден“. Гостите пееја...
Радио Милева

Оваа година Тамара Тодевска ќе не претставува на „Евровизија“, а вака изгледаше пејачката на евровизиската сцена пред 11 години

За неколку месеци во Израел ќе се одржи светското музичко случување „Евровизија“.Македонската радио телевизија ја одбра Тамара Тодевска...
Радио Милева

Вака го одбележаа роденденот на Тоше: Весна-Бејби со необјавена видеоснимка, сестра му Дора со роденденска торта за ангелот… (ФОТО+ВИДЕО)

Тоше Проески не смао Македонија, туку и Балканот па и светот вечно ќе го помнат како голема музичка ѕвезда, но и човек со огромно срце...