тоше проески

Пронајдени се 58 резултати на тема „тоше проески“
Радио Милева

Каролина Гочева на 13 годишнината oд смртта објави невидени фотографии со Тоше Проески: „Не може да се забoрави некој кој направил толку многу за паметење“

Денес (16.10.2020) се наполнуваат 13 години од смртта на најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески. Тоше почина во 2007 година на пат...
Радио Милева

Тони Цетински со емотивен статус по повод 13 години од смртта на Тоше Проески: „Физички, само физички не напушти брате мој“

Постои народна поговорка која вели: „Времето лечи се’. Но, не е така, времето не ја лечи болката, празнината, тагата по најблиските кои...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ се потсети на своите починати колеги, а меѓу нив и Тоше: „Боже, колку ми недостигаат овие луѓе“

Популарната пејачка Драгана Мирковиќ во време на изолација во нејзиниот дом во Виена се потсети на своите покојни колеги, односно пејачи...
Радио Милева

Јелена Томашевиќ ја посети спомен куќата на Тоше Проески и ги запозна неговите родителите: „Прекрасни луѓе и домаќини“

Српската пејачка Јелена Томашевиќ деновиве е во Македонија, поточно во Битола каде што денес (16.11.2019)  ќе одржи свој концерт заедно со...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ, Елена Ристеска, Калиопи, Нина Бадриќ не го забораваат Тоше: „Никогаш заборавен, засекогаш сакан“

Денес (16.10.2019) се полнат 12 години откако почина најдобриот македонски вокал Тоше Проески. Тој беше еден од најдобрите вокали, човек со...
Радио Милева

12 години непребол по Тоше Проески: Весна Петрушевска и Тони Цетински со сеќавање кое боли во секој збор!

12 години и ниту една емоција не се промени, физички го нема, но толку многу е присутен во нашите мисли и срца – единствениот Тоше Проески...
Мегафон

Сеќавање… 12 години без „Ѕвезденото небо“ на Тоше: Желбата што ја кажа на последниот концерт, никогаш не му се исполни

Точн 12 години поминаа од последниот концерт на Тоше Проески, кој се одржа на градскиот стадион во Скопје. „Се надевам дека на наредниот...
Радио Милева

Гоца Тржан се фати за глава: Антониа Гиговска со песна од Тоше го расплака жирито на „Пинкови ѕвездички – all stars“

Во најновата сезона на „Пинкови ѕвездички – all stars“ каде се натпреваруваат кандидати од претходните сезони, имаме прилика да ја гледаме...
Радио Милева

Mедиумите го нарекоа новиот Тоше Проески: Презгодниот Македонец со песна од Драгојевиќ растури во „Ѕвездите на Гранд“

Во новата сезона на регионалното музичко шоу настапува и Мартинијан Кириловски од Куманово. Мартинијан е во групата кај Јелена Карлеуша...