шведска

Пронајдени се 17 резултати на тема „шведска“
Мегафон

Македонија против Португалија, Шкотска, Италија, Русија, Шведска или Велс во првиот бараж чекор на патот до Катар?

Македонската фудбалска репрезентација ги дозна сите можни противници во плејофот за пласман на Светското првенство во Катар, откако...
Радио Милева

Го разделиле од родителите и никогаш повеќе не ги видел: Тажна приказна на шведскиот претставник на Евровизија

Шведскиот претставник на Евровизија, 19 годишниот Тусе со песната „Voices“ се пласираше во финалето на музичкото шоу. Ова младо момче зад...
Радио Милева

Кристина Ковач откри дека се разболела од корона во Шведска, па порача: „Брза помош доаѓа само ако умирате!“

Пејачката и композитор Кристина Ковач се огласи на својот Твитер профил и им кажа на своите следбеници дека има коронавирус. Таа во...
Радио Милева

Ова е македонската трансродова пејач(ка) која го брануваше „Х фактор“: Денес има ново име, изгледа пет пати поженствено, а машките и паѓаат на колена (ФОТО+ВИДЕО)

Се сеќавате ли на македонскиот пејач(ка) Филип Јаневски? Ја паметите ли Фифи, трансродовата пејач(ка) која го брануваше „Х фактор“ и...
Радио Милева

Гавазова го „собра“ семејството и се отселија од Шведска – пејачката со нови животни и професионални планови

Атрактивната и една од најпопуларните фолк пејачки, Сузана Гавазова, сврти нова страница во животот, а големата промена не се однесува...
Радио Милева

(ФОТО) Опасна за око: Кога Гавазова оди во шопинг и трговскиот се тресе, а сопругот се топи во екстаза!

Фолк пејачката Сузана Гавазова неодамна од Шведска, каде живее со сопругот Јасмин и двете ќеркички, се врати во Македонија поради работните...