штип

Пронајдени се 21 резултати на тема „штип“
Лице в Лице

Иван Јорданов, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Штип: „Ќе бидеме чесни, одговорни и принципиелни… со Штип сите ќе се гордееме“

Во изминатов период, односно на претходните локални избори имавме една инфалција на изборни ветувања која ги девалвираше проектите...
Радио Милева

Јелена Јованова: „Мајка ми цел живот работеше во конфекција, а од мал учиш дека на газдите профитот им е побитен од здравјето на вработените!“

Сакале или не, за жал веќе се будиме и заспиваме со коронавирусот, а буквата „к“ автоматски не асоцира само на вирусот кој го колабираше...
Радио Милева

Виртуозот Симон Трпчевски го прекинал концертот во Штип поради лошите услови во салата – немало греење и струја (ВИДЕО)

Светски познатиот пијанист Симон Трпчевски деновиве по пауза од 11 години повторно настапи во Штип. Концертот кој што го започнал и требало...
Радио Милева

Гради на мегдан и мешање на сцена: Цицлестата Сандра – „Африка“ се заглави со градите помеѓу свирачите на бината (ВИДЕО)

Српската „џепна-венера“, пејачката Сандра -„Африка“ имаше предновогодишен настап во еден ноќен клуб во Штип. Облечена во црно полу-танга...