шминка

Пронајдени се 68 резултати на тема „шминка“
Радио Милева

Го викнаа во Белград за да ги разубави: Сопругата на Саша Поповиќ и Вики Миљковиќ безрезервно му веруваат на овој Македонец (фото+видео)

Српската естрда за разлика од македонската, иако долго време владее криза поради пандемијата од коронавирус, таму создавањето на нови...
Радио Милева

„Не се срамете од оваа ситуација“: Зои Блаж објави храбра фотографија за која многу девојки никогаш не би се осмелиле (фото)

Пејачката Зорица Блажева или Зои Блаж како што и е уметничкото име, оддамна не е активна. Од музиката и пеењето се префрли на шминкањето,...
Радио Милева

Процвета во бременоста: Ана Севиќ објави на „селфи“ без шминка, а на многумина повеќе им се допадна природна (фото)

Пејачката, водителка и поранешна сопруга на пејачот Дарко Лазиќ, Ана Севиќ е кон крајот на бременоста и ќе роди женско бебе, а со физичкиот...
Радио Милева

Лила секогаш е дотерана и стокмена од глава до петици, но во вакво опуштено домашно издание, никогаш не сте ја виделе (фото)

Кога ќе се каже Лила, нема потреба да се дополнува со – која Лила? Таа е неприкосновена во својата работа, а неколку години наназад...
Радио Милева

Богдана Ражнатовиќ и сестра и Бојана секогаш се нашминкани, но излзе дека најстарата Наташа е најубава и без шминка (фото)

Сестрите Родиќ се во центарот на вниманието подолго време, а на ред е и најстарата –Наташа. Сетрата на Богдана ражнатовиќ, Наташа Родиќ...
Радио Милева

Секогаш е стокмена од глава до петици, но вака изгледа македонската мисица Кристина Димитриевска запотена во теретана и без грам шминка (фото)

Сите многупати досега сме виделе и посведочиле на моќта на шминката и колку таа знае да направи чуда и неверојатни трансформации. Особено...