пријателство

Пронајдени се 49 резултати на тема „пријателство“
Радио Милева

Од „Ѕвездите на Гранд“ не излегуваат само ѕвезди, туку и бракови: Македонската пејачка не ни насетуваше нешто вакво – „Да знаевме што се’ не чека…“ (фото)

Пред повеќе од четири години судбината ги соедини да бидат на иста сцена, денес токму таа судбинска средба ги смести под ист кров, во...
Радио Милева

„Неправдата е нешто што боли“: Вистината за врската на Драгана Мирковиќ и Лепа Брена повеќе не е тајна (фото) 

Музичката ѕвезда, Драгана Миркови важи за една од најголемите музички ѕвезди на овие простори, а истиот статус го ужива и легендарната...
Радио Милева

Оваа манекенка е кумашинка на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Успешна и образована, мажена е за фудбалер, а нејзината убавина ќе ве воодушеви (фото) 

Во 2014 година најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се ожени со својата долгогодишна девојка Јелена Ристиќ. Прославата се одржа...
Радио Милева

Дара Бубамара „уловена“ со поранешниот сопруг: Откриено во каква врска се сега и како го поминуваат времето (видео)

Пејачката Дара Бубамара не откри нов партнер откако раскина со 22 години помладиот партнер Тони. Сепак, познато е дека таа отсекогаш...
Радио Милева

Се шпкулираше дека Тамара Тодевска и Катарина Ивановска се скарани, а една фотографија што ја објави пејачката ја води приказната на друго ниво (фото)

На почетокот од годинава во домашните медиуми се шпекулираше дека некогаш најдобрите другарки, пејачката Тамара Тодевска и познатата...