презиме

Пронајдени се 23 резултати на тема „презиме“
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ ги воодушеви фановите со својата нова одлука: По тајната венчавка следеше уште една промена (фото)

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ пред неколку дена тајно се заколнаа на вечна љубов пред Бога. Анастасија...
Радио Милева

Откако Џими Мицевски за Вистина.мк го потврди разводот, сега Анета се реши на крупен чекор иако бракоразводната постапка е во тек (фото)

Музичарот и фронтмен на популарните „Молика“, Џими Мицевски неделава во изјава за Вистина.мк го потврди крајот на 22 годишниот брак...
Радио Милева

Лазаров откри чие презиме ќе носи неговата идна сопруга: Марта јавно призна како ќе се презива, ама дали доброволно или „под принуда“? (ФОТО)

Дека на Стефан Лазаров и неговата свршеница Марта им се бројат на прсти деновите кога ќе го кажат судбоносното ДА и сето  тоа ќе се прослави...
Радио Милева

Познатиот јутубер ситно брои до свадбата, ама затоа е во крупни прашалници: Лазаров се’ уште не знае, дали Марта ќе го земе неговото презиме?

Стефан Лазаров е пред денот кога тој и неговата вереница Марта ќе го кажат судбоносното ДА. Познатиот јутјубер во септември минатата...
Радио Милева

Се огласи „Гранд ѕвездата“ Теа Стошевска и објасни дека сепак не е Македонка: „Благодарам за комплиментите, но дефинитивно сум српска пејачка“ (ФОТО)

Балканот со сигурност може да се пофали со плеада пејачки кои освен што се надарени со глас, се повеќе од надарени и со стас… Имаат...
Радио Милева

„Мојот брак е на „стендбај“, тој живее во Данска, јас сум тука“: Инди откри зошто ги избриша сите фотографии и го врати моминското презиме (фото)

Пред четири месеци пејачката Индира Арадиновиќ Инди стапна  на „лудиот  камен“ со нејзиниот избраник од Данска. Меѓутоа, таа неодамна...
Радио Милева

Горан Алачки реагираше: „Од загубата на мојата мајка Натка не правете циркусијада од изјави на мои бивши членови на фамилијата Алачки, кои лажно го носат тоа презиме“

Познатиот македонски музичар, ценетиот хармоникаш Горан Алачки, пред неколку дена на својот профил на социјалните мрежи, објави дека...
Радио Милева

Еве зошто според прекарот со кој ги нарекува ќерките по дома, Карлеуша може да ја наречете „дрвосеча“? (ФОТО)

Јелена Карлеуша откри еден интересен детал за нејзините ќерки Атина и Ника. Во најновата епизода на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, таа...
Радио Милева

Северина фатена во лага: Пејачката сакаше да покаже семејна идила, па се одлучи за очајнички потег (фото)

Хрватската пејачка Северина Којиќ неодамна на социјалните мрежи го избриша презимето Којиќ, па во медиумите веднаш започнаа шпекулации...
Радио Милева

Пред 4 месеци екс-сопругот Горан ја прозва Адријана дека го користи неговото презиме за популарност, а таа за промената ни да чуе

Пред четири месеци, поранешниот сопруг на ТВ водителката и пејачка Адријана, хармоникашот, Горан Алачки, во изјава за Свет Австралија...
Радио Милева

Горан Алачки „удри“ по поранешната сопруга Адријана: „Го користи мојот бренд за медиумска популарност“!

Поминаа седум години откако Горан Алачки и Адријана повеќе не се заедно и ставија крај на бракот од кој имаат две деца и едно внуче. Македонија...
Радио Милева

Кија Коцкар за потеклото на своето необично презиме: „На Фејсбук морав да му праќам лична карта за да не ми го угасне профилот“ (ФОТО)

Која Коцкар после се’ што се знае за неа, се уште останува мистична личност. Една од нејаснотиите е и нејзиното необично презиме. Многумина...