презиме

Пронајдени се 15 резултати на тема „презиме“
Радио Милева

Горан Алачки реагираше: „Од загубата на мојата мајка Натка не правете циркусијада од изјави на мои бивши членови на фамилијата Алачки, кои лажно го носат тоа презиме“

Познатиот македонски музичар, ценетиот хармоникаш Горан Алачки, пред неколку дена на својот профил на социјалните мрежи, објави дека...
Радио Милева

Еве зошто според прекарот со кој ги нарекува ќерките по дома, Карлеуша може да ја наречете „дрвосеча“? (ФОТО)

Јелена Карлеуша откри еден интересен детал за нејзините ќерки Атина и Ника. Во најновата епизода на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, таа...
Радио Милева

Северина фатена во лага: Пејачката сакаше да покаже семејна идила, па се одлучи за очајнички потег (фото)

Хрватската пејачка Северина Којиќ неодамна на социјалните мрежи го избриша презимето Којиќ, па во медиумите веднаш започнаа шпекулации...
Радио Милева

Пред 4 месеци екс-сопругот Горан ја прозва Адријана дека го користи неговото презиме за популарност, а таа за промената ни да чуе

Пред четири месеци, поранешниот сопруг на ТВ водителката и пејачка Адријана, хармоникашот, Горан Алачки, во изјава за Свет Австралија...
Радио Милева

Горан Алачки „удри“ по поранешната сопруга Адријана: „Го користи мојот бренд за медиумска популарност“!

Поминаа седум години откако Горан Алачки и Адријана повеќе не се заедно и ставија крај на бракот од кој имаат две деца и едно внуче. Македонија...
Радио Милева

Кија Коцкар за потеклото на своето необично презиме: „На Фејсбук морав да му праќам лична карта за да не ми го угасне профилот“ (ФОТО)

Која Коцкар после се’ што се знае за неа, се уште останува мистична личност. Една од нејаснотиите е и нејзиното необично презиме. Многумина...