предизвик

Пронајдени се 41 резултати на тема „предизвик“
Радио Милева

Кога самиот себе си ќе се победиш: Весна – Бејби објасни што е тоа успех и колку време ти треба за да го постигнеш (ФОТО)

Веројатно нема човек на планетава кој не посакува да биде успешен, барем во едно нешто во животот. Барем во една област, професија, натпревар…...
Радио Милева

Како лик од жешкиот белградски асфалт од 90-ите: Ќе погодите ли кое е ова, денес многу познато македонско момче? (ФОТО)

Предизвикот што стана еден вид помодарство на социјалните мрежи да се покаже како си изгледал пред една еценија или повеќе, го прифатија...
Радио Милева

По Ања Ветерова и Лила, сега и Марјана Станојковска заигра како Џеј Ло на „Pa ti“: Лото девојката „меша“ како вклучена во струја (видео)

Оној што еднаш ја слушнал новата песна на Џенифер Лопез со Малума, „Pa ti“, ќе потврди дека тој модерен латино ритам, а и текстот ќе ве...
Радио Милева

Марјана Станојковска ве предизвикува на добри дела – она што таа го направи го стопи срцето на една дама (фото)

ТВ водителката и Лото девојка, Марјана Станојковска, изминатиот период бомбардираше со секси летни фотографии на Инстаграм. Нејзините...
Радио Милева

Откако си постави предизвик за совршено тело и да стане „љуштенка“, Сара Мејс го покажа своето вистинско лице (фото)

Пејачката Сара Мејс неодамна си постави предизвик за совршена фигура на нејзиното тело со третмани од: лополиза, дренирачка масажа,...
Радио Милева

Антониа Гиговска по предизвикот што им го постави на колешките, сега и самата се стави пред нов и многу повозбудлив (фото)

Младата успешна пејачка Антониа Гиговска периодов постојано има нови изненадувања за своите фанови и следбеници на соцојалните мрежи. Неделава...
Радио Милева

Ниту една се уште не прифати: Антониа Гиговска ги предизвика Каролина Гочева, Елена Ристеска, Лина Пејовска… (фото)

Живееме во време со изместени вредности кога е во прашање женската убавина. Се поретко може да видиме и да се восхитуваме на природното,...
Радио Милева

Сара Мејс си постави предизвик за соврешно тело, па го покажа резултатот: „Можеби не е перфектна форма, но голем чекор за мене“ (фото)

Пејачката Сара Мејс редовно се рекреира во природа, особено поради својата наследничка, ќеркичката Илина, која веќе е потпораснато...
Радио Милева

Сани Гроздановска си го бараше, па си го доби… своето второ јас: Копија со тапија, подобра и од оригиналот! (ВИДЕО)

Кога по сила на нештата си долго време затворен дома, кога со месеци ќе останеш без работа, ќе ги пробаш сите можни и неможни работи што...
Радио Милева

Нема да верувате што е новиот женски предизвик на социјалните мрежи: Хартијата, навистина трпи се’… (ФОТО)

Во карантинот, очигледно најзодевно им е сепак на жените. Тоа го потврдува и најновиот предизвик, што е уште пошокантен од оној со перниците. Имено,...
Радио Милева

Без никој да ја предизвика, Емили Ратајковски покажа нешто, за кое другите сонуваат: Е, вака изгледа моќна, згодна, секси и гола жена… зад завесата! (ФОТО)

Веројатно се’ уште ви е во тазе сеќавање еден од предизвиците кој до пред некој ден кружеше по социјалните мрежи, малку чудно наречен:...
Радио Милева

Карлеуша со уште еден секси танц на терасата „ја запали“ масата, откако го покажа голиот задник и во него длабоко врежаните гаќички (ВИДЕО)

Секој нов ден, нов шок од Карлеуша… Белградската „скандал дама“ во целост го заслужува прекарот, а нејзините „смислени перверзии“...
Радио Милева

Вака меша Карлеуша… на тераса: Пејачката со „бомба“ предизвик од карантинот им го крена… адреналинот! (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша не може да седи мирна, уште помалку на едно место. И самата потврди дека ја фатило карантинска криза, па затоа решила...
Радио Милева

Миа Костова минимално обработена за овој жежок карантински предизвик: Црна долна облека, жартиери и рака на незгодно место (фото)

Миа Костова нема проблем да си најде интересна занимција во време на коронавирус и домашна излација. Тука е и нејзиното синче, но и пријателката...
Радио Милева

Влатко Лозаноски постави предизвик што ќе се памти, кој не е музички, ама затоа му го смени личниот опис: Еве кого друг предизвика Лозано? (ФОТО)

Во морето од предизвици на социјалните мрежи кои се посетени како никогаш порано во историјата на нивното постоење, многумина од познатите...