партнерка

Пронајдени се 37 резултати на тема „партнерка“
Радио Милева

Замислена сцена: Средбата на Петар Грашо и сопругата Хана со Данијела Мартиновиќ – нејзиниот израз на лицето говори се’ (фото)

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ поминаа повеќе од 20 години заедно. За тоа време, покрај емотивниот однос изградија и деловна соработка,...
Љубов и Секс

Не е расположена за акција? Истражување покажало дека ова е причината за лошите интимни односи

Истражувањата покажале дека жените кои имаат проблеми со спиењето имаат помала желба за секс и потешко ја достигнуваат кулминацијата. Истражувањата...
Радио Милева

Петар Стругар неодамна ја остави невенчаната сопруга и синчето, а наводно веќе е заљубен во друга и тоа колешка (фото)

Актерот Петар Стругар, кој неодамна се раздели од невенчаната сопруга Оља, наводно веќе четири месеци е во врска со колешката Калина...
Радио Милева

Не се венчани и не живеат заедно: Ова е 18 години помладата партнерка на Ѓорѓе Давид, со која ја има ќерката Сташа (фото)

Музичарот Ѓорѓе Давид, кого последниве години го гледаме во жирито на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, е уникатен по многу нешта –...
Радио Милева

„Личи на мојата поранешна жена“: Раста проговори за новата девојка и каков е нејзинот однос со неговата ќерка

Стефан Ѓуриќ Раста вели дека неговата ќерка Тара ја запознала неговата партнерка Марија Балабан, па истакнал дека воспоставиле одлична...
Радио Милева

Славната актерка направи драстчна трансформација, раскина со момчето милионер, а сега призна дека е заљубена во жена (фото)

Актерката и комичарка Ребел Вилсон која изминативе години е во центар на внимание поради тоа што изгуби многу килограми и стана најголемата...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски прати поздрав од плажа: По разводот од Кристина за првпат се пофали дека е во женско друштво (фото)

Поминаа речиси четири години откако поп-пејачот Даниел Кајмакоски и мисицата и тазе пејачка Кристина Димитриевска ставија крај на...
Радио Милева

„Имам девојка, заљубен сум“: Жика Јакшиќ, водителот на „Никогаш не е доцна“ проговори за својот љубовен живот, а еве во какви односи е со бившата сопруга

Продуцентот и водителот на „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ откри дека е заљубен и дека има нова девојка. „Јас често сум во некоја...
Радио Милева

Девојките го обожаваа Сајко од „Операција триумф“, се ожени со 10 години постара, а еве како изгледа денес и со што се занимава (фото)

Во 2008 година, тинејџерките го обожаваа заводникот Никола Сариќ Сајко, кој учествуваше на регионалното музичко натпреварување „Операција...