партнери

Пронајдени се 42 резултати на тема „партнери“
Љубов и Секс

Брачен пар изненадил многумина со своите правила во бракот – не смеат да имаат пријатели од спротивниот пол…

Една жена на ТикТок се соочила со лавина коментари и критики oткако објавила видео во кое ги објаснува правилата на својот брак. Младата...
Љубов и Секс

Научниците утврдија дека постои идеална старосна разлика меѓу љубовните партнери – според оваа формула

Некои од луѓето велат дека им одговара кога нивниот партнер е повозрасен, некои ќе се согласат со теоријата „колку помладо толку послатко“,...
Љубов и Секс

Жените отпочнаа нов „тренд“: Во замена за интимни односи, бараат од нивните партнери да завршат одредени домашни обврски

Иако домашните обврски денес повеќе не се делат на машки и женски (барем не би требало), факт е дека повеќето жени му се посветуваат на...