нова сезона

Пронајдени се 24 резултати на тема „нова сезона“
Радио Милева

Ве воодушеви со ликот на Ула во „Преспав“, а сега Тијана Дапчевиќ откри детали за четвртата сезона – еве кога ќе започне

Третата сезона на серијата „Преспав“ заврши на почетокот на годината, а оттогаш фановите се во очекување дали ќе има нова четврта сезона...
Радио Милева

Водителката на „ТЛЗП“ подготвена за новата сезона: Марија Килибарда со модната комбинација нема да ве остави рамнодушни

На ТВ екраните се враќа хуманитарната емисија „Твоето лице звучи познато“ каде што ќе имате прилика да гледате познати српски имиња,...
Радио Милева

Ја „избркаа“ од „Ѕвездите на Гранд“ и им порача дека нема да се врати: Ивона Јовановиќ повторно во Гранд, но со друга цел

Деновиве започнаа снимањата на четирнаесетата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што многу кандидати ќе...
Радио Милева

Започнаа снимањата на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, а овој Македонец ќе се во појави во првата емисија (фото)

Кон крајот на месец јуни заврши последната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што победата ја однесе Џејла...
Радио Милева

„Поповиќ не третира како робови“: Ана Бекута откри што сигурно ќе се случува во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“

Наскоро започнува новата сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, а Ана Бекута откри како се чувствува што повторно ќе биде дел...
Радио Милева

Почнува новата сезона на „Твоето лице звучи познато“, а еве кој Македонец ќе биде меѓу учесниците (фото)

Во октомври, шоуто „ТЛЗП All Stars“ започнuva да се емитува на „Прва“ српска, а порталот „Блиц“ го објави конечниот список на учесници. Во...
Радио Милева

Саша Поповиќ ќе мора да плати дебело: Еве колку ќе заработува Шерифовиќ во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“

Овој  месец кружеа шпекулации дали Марија Шерифовиќ ќе го напушти жирито на „Ѕвездите на Гранд“. Директорот на продукцијата, Саша...
Радио Милева

Претходната сезона за малку да стигнеше до финале: Мартинијан Кириловски прозбори за враќањето во „Ѕвездите на Гранд“

Секоја сезона во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, имаме прилика да гледаме разновидни македонски кандидати кои го покажуваат...