нова сезона

Пронајдени се 38 резултати на тема „нова сезона“
Радио Милева

Верувале или не, Стефан Лазаров своето „Јутјуб шоу“ го снимаше само по гаќи, а можеби и без нив, во „длабоко ароматична“ атмосфера?! (ФОТО)

Стефан Лазаров, момчето кое „преку ноќ“ ги освои симпатиите на гледачите и како ТВ водител во  некои од најгледаните естрадни или утрински...
Радио Милева

Андријана Петрушoвска воодушеви со својот изглед во „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ поради неа го прекрши правилото: „Имаш потенцијал да бидеш ѕвезда“

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ започна во саботата, а со новиот почеток и нови промени. Покрај тоа што Цеца Ражнатовиќ е нов член...
Радио Милева

Ами Џи „лета во облаци“: Огњен Амиџиќ во новата сезона не планира да влезе во студио… туку „да слета“ (ФОТО)

Актуелни и ексклузивни гости, луди игри и препознатливот хумор на Огњен Амиџиќ ве очекуваат во новата сезона на неговата авторска емисија...
Радио Милева

Упорна пејачка: Ја прашаа Елена Миленковска дали повторно би се пријавила во „Ѕвездите на Гранд“ – еве што одговори (фото)

Македонската пејачка Елена Миленковска на публиката и стана позната по нејзиното учество во регионалното музичко шоу. Имено, Елена...
Радио Милева

Повторно на ТВ екраните: Лила Филиповска му се врати на банкарот – eве дел од атмосферата од снимањата на новата сезона на „Се или нешто“(фото)

Пандемијата со коронавирусот го измести светот од колосек, а ситуацијата како да не гледа светло низ тунелот. И ТВ водителката Лила...
Радио Милева

Ве воодушеви со ликот на Ула во „Преспав“, а сега Тијана Дапчевиќ откри детали за четвртата сезона – еве кога ќе започне

Третата сезона на серијата „Преспав“ заврши на почетокот на годината, а оттогаш фановите се во очекување дали ќе има нова четврта сезона...
Радио Милева

Водителката на „ТЛЗП“ подготвена за новата сезона: Марија Килибарда со модната комбинација нема да ве остави рамнодушни

На ТВ екраните се враќа хуманитарната емисија „Твоето лице звучи познато“ каде што ќе имате прилика да гледате познати српски имиња,...
Радио Милева

Ја „избркаа“ од „Ѕвездите на Гранд“ и им порача дека нема да се врати: Ивона Јовановиќ повторно во Гранд, но со друга цел

Деновиве започнаа снимањата на четирнаесетата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што многу кандидати ќе...