невеста

Пронајдени се 72 резултати на тема „невеста“
Радио Милева

Се ожени бившиот на Цеца: Здебелен изгледа како друг човек, а ова е невестата и моментите од венчавката на плажа (фото)

Андреј Кулунџиќ, професионален возач на трки, на пошироката јавност попознат како екс-дечкото на Цеца Ражнатовиќ, и го кажа судбоносното...
Радио Милева

Сите мислат е некоја старка, а таа како да и е другарка: Каква невеста ќе биде Гиговска ќе видиме допрва, а вака изгледа нејзината свекрва (фото)

Антониа Гиговска последниве недели е во фокусот на медиумите и јавноста. И заради музиката, но многу повеќе заради приватноста. Антониа...
Радио Милева

Водителката на „Брза кујна“ доби понуда што не се пропушта, па стана невеста: На Сања Савевска венчаницата прекрасно и стои, арно ама… само на реклама? (ФОТО)

Водителката на најзабавното кулинарско ТВ шоу, Сања Савевска која се покажа како можеби најдобриот избор до сега за оваа позиција во...
Радио Милева

Се омажи во екот на својата популарност: Вака изгледаше Лидија Вукиќевиќ на својата свадба во далечната 1991 година (фото)

Годините минуваат, а на Лидија Вукиќевиќ ја следи глас дека времето не и може ништо и дека го нашла „еликсирот на младоста“. Тоа го поткрепува...
Радио Милева

Гоца Божиновска го ожени синот: Младите блескаат, сестрите Родиќ во впечатливи фустани, а големата свадба ја собра српската естрада (фото)

Мирко Шијан, синот на Гоца Божиновска се ожени со својата долгогодишна свршеница Бојана Родиќ. Бојана и Мирко веќе се родители на малиот...
Радио Милева

По црковната венчавка во Охрид, Лоба не чекаше многу за свадба: Пејачката повторно во венчаница на забава за паметење (фото)

После црковната церемонија која се случи во црквата Св. Јован Канео во Охрид на ден Голема Богородица, пејачката Викторија Лоба и нејзниот...
Радио Милева

Секси невеста: Осамна првата снимка од новата сопруга на Мустафа Сандал – Мелиса беска во уникатна венчаница (фото+видео)

Се ожени со Мустафа Сандал, поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, а неговата избраничка Мелис Сутсуруп му се заколна на вечна љубов на...
Радио Милева

Се омажи помалата сестра на Натали Грубовиќ: Свадба со најблиските, а невестата беше во посебно издание (фото)

Некогашната најпознатата македонска ТВ водителка на игри на среќа, манекенка и модел Наталија Грубовиќ ги зачести посетите во Скопје...
Радио Милева

Свадба е голема: Македонскиот актер и водител пред многу гости ја славеше љубовта со убавата кавадаречка невеста Ангела (фото)

Изиминатиот викенд во еден познат скопски рестора за свадби се случи свадбената веселба на македонскиот актер и ТВ водител Жарко Димоски...
Радио Милева

И ова лето Марјана прва се соблече: Стартот на летото не и се погоди на лото девојката, ама затоа можеби има нешто, по што ова лето ќе го памти? (ФОТО)

Летото уште не почнато, а познатите македонски лица, или барем дел од нив, поитаа први да го покажат своето змиско тело-вретено во бикини....
Радио Милева

Тој ја покажа сопругата на настап, а таа го покажа трудничкото стомаче: „Гранд ѕвездата“ Стефан Величковски и ТВ водителката Ана Николовска ќе станат родители (ФОТО)

Откако претходно и „службено“ впловија во брачните води и потпишаа заклетва на вечна верност, пред само една недела пејачот Стефан...
Радио Милева

Имало помалку од 20 гости: Осамнаа првите фотографии од венчавката на Ариана Гранде – невестата е како кукла од излог (фото)

Пејачката Ариана Гранде и Далтон Гомез си ветија вечна љубов на 15 мај годинава, пред помалку од 20 гости. Дома беше организирана интимна...