милена антовска

Пронајдени се 97 резултати на тема „милена антовска“
Радио Милева

Водителката со извинување за соседите: Милена Антовска под наплив на еуфорија, но и со чувство на вина (фото)

Месец јануари е посебен за ТВ водителката Милена Антовска- Станковска. Таа и нејзиното семејство имаат дупли повод за славење откако...
Радио Милева

Водителките западнаа во празнично расположение: Александра и Милена ги нишаа колковите пред новогодишната елка, па продолжија и во кафеана (фото)

Водителките на утринската емисија на  Канал 5 телевизија, Милена Антовска Станковска и Александра Илиевска Пановска се повеќе од активни...
Радио Милева

Kолешките забележаа дека „ова утро не е нејзин ден“, а папарацо камерата од вечерта, покажа и зошто: Милена Антовска да ти била како “Шила“? (ВИДЕО)

Милена Антовска, несомнено една од првите водителски перјаници на утринската програма на Канал 5, а по потреба и достојна замена за „најдолговечната“...
Радио Милева

„Конечно …“: Милена Антовска се одлучи да го смени имиџот, а разликата е забележителна само поради фотографиите (фото) 

Како се чувствуваме е најважно, но навиките се оние кои не дефинираат, а самодовербата е голема работа без која не се може. Па така, водителката...
Радио Милева

„Пад на работното место“: Милена Антовска зрачи со самодоверба кога позира но, овој ден не и беше погоден (фото)

ТВ водителката Милена Антовска- Стаковска на социјалните мрежи редовно споделува како позира пред да започне со работа или за време...
Радио Милева

Милена Антовска има утрински рецепт како да им ококори очи на заспаните гледачи: Никогаш покус минич пред камери се до незгодна точка (фото)

ТВ водителката Милена Антовска- Стаковска неодамна преку социјалните мрежи со ултра секси бели шорц панталончиња ја испрати сега веќе...
Радио Милева

Познатите Македонки го славеа „Националниот ден на ќерките“ и објавија фотографии од нивните наследнички (фото)

„Националниот ден на ќерките“  се слави  на 25 септември, а ова е годишно одбележување кое се одржува секоја година.  Од основањето,...
Радио Милева

„После одмор ги пуштам“: Милена Антовска има совршена инспирација за сите оние дами кои се плашат од промени (фото)

Ако сте од оние кои штом се договорат кај фризер почнуваат да пребаруваат на интернет, тогаш сте на вистинското место, бидејќи не е невообичаено...
Радио Милева

Милена Антовска не можеше да ја дочека поубаво изненадување за добро утро: „Бидејќи ме трпиш секој ден, сакав да направам нешто добро за тебе…“ (ФОТО)

Водителката на утринската програма на Канал 5 , Милена Антовска е позната не само по својот изглед, стил на облекување и однос кон ТВ...
Радио Милева

„Фотографија малку подоцна“: Милена Антовска имаше повод за славење, а фановите ги остави да чекаат и да ѕиркаат во мобилниот (фото) 

Времето лета па, понекогаш не сме свесни дека и годинава веќе пристигнал оној посебен ден, кога имаме причина за славење. Токму тоа и...
Радио Милева

Милена Антовска откри една лична тајна: Водителката кога излегува навечер задолжително спие преку ден (фото) 

Водителката на Канал 5, ТВ Милена Антовска неретко знае да ги почести нејзините следбеници со некоја лична информација. Таа несебично...
Радио Милева

Милена Антовска без шминка и со еден детаљ од кој изгледа сосема поинаку од она каква сме навикнале да ја гледаме (фото)

Милена Антовска-Станковска важи за една од најатрактивните македонски водителки, а гледачите на утринската програма на нејзината матична...
Радио Милева

Втората ќерка на Милена Антовска потпорасна: Малото бебенце сега е слатко девојченце кое личи на мама, долга косичка и преслатко лиценце (фото)

Минатата година во месец јануари, поточно на ден Василица, ТВ водителката Милена Антовска-Станковска стана мајка по вторпат, побогата...
Радио Милева

Милена без да знае стана нај(не)посакуваната ТВ дама: Водителката го исплаши детето, дека ќе му го „украде“ наследството од дедо му (фото)

Познатата македонска ТВ водителка од утринската емисија „Здраво Македонијо“, Милена Антовска – Станковска секогаш умее  на нејзините...