медиуми

Пронајдени се 32 резултати на тема „медиуми“
Радио Милева

Јелена Спенџарска преку соопштение на „Инстаграм“ најави дека се повлекува од социјалните мрежи (фото)

Во денешното време, преку социјалните мрежи може да дознаеме за активностите на јавните личности како во Македонија, така и во регионот. Водителката...
Радио Милева

Јелена Карлеуша: „Никогаш не бев во врска со Огњен Врањеш, доста беше правење на слава преку моето име“

Од самиот почетокот на годината, Јелена Карлеуша се најде во центарот на медиумите поради наводната афера со босанскиот фудбалер Огњен...
Радио Милева

Ќерката на Саша Поповиќ воопшто не ги сака медиумите, денес има 20 години и по многу нешта се разликува од нејзините врснички

Саша Поповиќ неколку децении е во шоу- бизнисот, она што го работи и денес, и додека неговиот деловен живот е добро познат, директорот...
Радио Милева

Боже, чувај не од зло… ама и од глупости: Александар Белов прв ја откри кражбата, ама дали оние на кои сите покажаа со прст се и арамии?

Руски бенд украде песна од Тоше Проески! Деновиве како бомба одекна приказната за „кражбата“ на некогашниот голем хит „Боже, чувај...
Радио Милева

Боки 13 е главна вест и во медиумите во регионот: Се фалеше со богатството, носеше Версаче и Гучи, значително ослабе:Боки 13 уапсен заради рекет и организиран криминал, а еве како се прчеше со луксузот!

Задржувањето на Бојан Јовановски – Боки 13 на граничниот премин Богородица, неговото приведување и притворот кој го доби, се топ тема...
Радио Милева

Карлеуша во „перверзно“ бикини, со видео и порака распали по српските медиуми, па се премисли и ги избриша и видеото и пораката (ФОТО)

Јелена Карлеуша по сериалот екстремно секси фотографии и мини видеа од летниот одмор во Турција, се јави со уште една видео снимка. Исто...
Радио Милева

Каков премиер – таква држава, а и такви медиуми: Кога „трагедијата“ ти е „традиција“, а Весна-Бејби ти е Весна Змијанац (ФОТО)

Еххх, Македонијо, земјо мачна, напатена… Покрај се што ни се случува, ни се случуваат и гафови од кои да ти е срам да си тоа што си. И...
Радио Милева

„Не е точно дека имав несреќно детство“: Сопругот на Јелена Томашевиќ бесен поради написите кои осамнаа во медиумите

Сопругот на Јелена Томашевиќ, популарниот актер Иван Босиљчиќ како млад работел разни работи, но не зошто морал. Откако во еден медиум...