матура

Пронајдени се 20 резултати на тема „матура“
Радио Милева

Познатиот српски пејач матурата ја слави како втор роденден: Реља Поповиќ тоа попладне едвај преживеал, откако му пукале во стомак (ФОТО)

Раперот Реља Поповиќ го слави својот „втор роденден“ на датумот кога славел матура. Пред речиси 15 години му се случи настан кој целосно...
Мегафон

Концерт за историја: „Меморија“ го сплоти народот со песна и покажа дека Македонија е жива, горда и вечна! (ФОТО+ВИДЕО)

„Меморија“ вчеравечер, сабота 11 јуни 20220 година ја „урна“ А1 арената „Борис Трајковски“. И покрај сите неприлики и малери кои му претходеа...
Радио Милева

Еве што направи Јанко – „Јади бурек“ за да не му „јадат бурек“ по дома: Ем убавицата среќна, ем тој мирен и спокоен (ФОТО)

Јанко Илковски, познатиот „ток шоу“ ТВ водител нема кој не го знае. Едни го обожаваат, други „очи неќат да му видат“, ама сепак сите...