маска

Пронајдени се 63 резултати на тема „маска“
Радио Милева

Карлеуша за Велигден како разголена зајачица со важна порака: Дивата во свој стил го слави најголемиот христијански празник (ФОТО+ВИДЕО)

Домот на Јелена Карлеуша е оаза на убавината секој Велигден, бидејќи Јелена  иако е атеист, сака да ја подготви најубавата бајка за своите...
Радио Милева

Иван Јованов од „Либеро бенд“ отвора продукција, па го извади својот Џокер: Пејачот го најавува најконтроверзниот артист што Македонија го имала, а јавноста се прашува, дали зад маската се крие девојка му, Антониа Гиговска? (ФОТО)

Во овие тешки времиња, ретки се изведувачите кои работат, се трудат и вложуваат во својата кариера, a Иван Јованов е еден од ретките. Фронтменот...
Радио Милева

Некои за маска не сакаат ни да слушнат, а водителката Елена Стојановска маската не ја вади ни по дома! (ФОТО)

Водителката на утринската програма на ТВ Сител – „Ја сакам Македонија“ со својот „бејбифејс“ многу често оддава таканаречен „лажен...
Живот и Стил

Длабински ја хидрира и негува кожата, а се прави од само 3 состојки: Домашна маска за лице која мора да ја испробате

Кинезинките и Јапонките можат да се пофалат со совршен тен и лице без ниту една брчка. Тие редовно ја негуваат својата кожа со оваа маска,...