леб

Пронајдени се 23 резултати на тема „леб“
Радио Милева

Ирена Спасовска „го украде“ рецетот за лебот на мама, а на добар пат е да и го „земе лебот“ и на фолк колешката од бившото дуо-трио Алачки (ФОТО)

Македонската фолкерка Ирена Спасовска е повеќе од три децении на фолк сцената, која заради познатите околности со корона пандемијата...
Радио Милева

Дара Бубамара денес има милиони и вози автомобил од 280 000 евра, а некогаш немала скршен денар: „Јадев леб и маст“

Пејачката Дара Бубамара важи за една од најпопуларните пејачки во регионот која може да се пофали со бројни настапи, високи хонорари,...