куче

Пронајдени се 98 резултати на тема „куче“
Радио Милева

Се сеќавате  ли на кучето кое Јелена Карлеуша го посвои? – Еве што му се случи и како живее сега (фото) 

Поп дивата Јелена Карлеуша, која е позната по љубовта кон животните, неодамна одлучи да посвои напуштено куче кое го нарече Теди. Пејачката...
Радио Милева

Откриени детали од тестаментот на Ивана Трамп: На поранешната дадилка и го оставила кучето и стан од милион долари, а на Доналд ниту цент

Првата сопруга на поранешниот американски претседател Доналд Трамп почина во јули минатата година. Телото на Ивана Трамп беше пронајдено...
Радио Милева

На Валентин Николовски постојано некој „му дише во врат“: Уредникот и водител на дневникот на ТВ Сител има „проблем што сака да го има“ (ФОТО)

Валентин Николовски, новинар, водител и уредник на ТВ дневникот на  ТВ Сител е ТВ лице кое сите добро го познаваат. И од ТВ екраните,...
Радио Милева

Луна Ѓогани откако го изгуби миленикот, имала интервенција, а еве како се опоравува по зафатот (фото)

Луна Ѓогани се огласи на социјалните мрежи по интервенцијата која ја имаше, а на своите следбеници им откри како се лечи по процедурата. Ѓогани...
Живот и Стил

Сакате куче а склони сте на алергии? Ова се раси на кучиња кои може да ги чувате во стан – нивното крзно е посебни

Кучињата можат да бидат навистина прекрасен додаток на семејството, кој несомнено неизмерно ќе го збогати. Има стотици различни раси...
Радио Милева

Се шири семејството на Шерифовиќ: Марија откри кој се вселил во нејзиниот стан, па ги разнежни сите со фотографијата (Фото)

Пејачката и победничката на Евровизија, Марија Шерифовиќ е позната по љубовта кон животните, а нејзиното куче Хак, кое со години ја следи...
Радио Милева

Ана Кораќ зајде од бес: Го изнесе кучето во луксузен ресторан, па нарача бифтек за себе, бело месо на жар за песот, сервирани на иста маса (ФОТО)

Старлетата Ана Кораќ во последно време живее раскалашено до максимум. Откако неодамна направи гала роденденска забава за својот миленик...