комплименти

Пронајдени се 19 резултати на тема „комплименти“
Радио Милева

Помеѓу Елиф Елмас и Мартија Станојковиќ има некоја „тајна врска“, или само (еднострани) симпатии? (ФОТО)

Неодамна, поточно за празникот на виното и љубовта Св. Трифун и Св. Валентин, јавност ја заскокотка размената на пораки или поточно емотикони...
Радио Милева

По шпекулациите дека ја изневерува, Карлеуша се расплени со комплименти за Душко: „На здравје за човекот што никогаш не изневерува и понижува!“ (фото)

Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ се речиси секојдневна тема на медиумите. Имаше многу шпекулации за кризите во нивниот...
Радио Милева

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“ проговори за тоа како реагира нејзиниот сопруг на комплиментите кои ги добива од мажи

Сања Кужет успешно успева да го скрие својот приватен живот од очите на јавноста, иако милиони гледачи ја следат секоја сабота на „Ѕвездите...
Радио Милева

И Елена Велевска прати поздрав од плажа и доби бумеранг од комплименти: „Фантастична, магична, стра(х)отна, уникатна, неверојатна…“ (ФОТО)

Македонската фолк ѕвезда Елена Велевска замина на неколку дена заслужен одмор. Морето е вистинскиот избор, а јужниот сосед беше вистинската...
Радио Милева

Кој би рекол дека се породи пред осум месеци: Водителката Милена доби „поплава“ од коментари за изгледот! (фото)

Водителката Милена Антовска-Станковска и нејзиниот сопруг Гордан Станковски претходната година станаа родители на нивното прво дете...