кејт мидлтон

Пронајдени се 128 резултати на тема „кејт мидлтон“
Радио Милева

Се’ е испланирано до најситен детаљ: Зошто војвотката Кејт Мидлтон носи три разнични големини на обувки? (фото)

Од година во година, Кејт Мидлтон привлекува внимание со изборот на обувки. Понекогаш, всушност, се чини дека салонките на нејзините...
Радио Милева

Начинот на кој Кејт и Вилијам го воспитуваат остава без зборови: Принцот Џорџ ја прекинува традицијата на кралското семејство стара повеќе од сто години

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам постојано истакнуваа дека сакаат нивните деца да растат како своите врсници. Со новата одлука повторно...
Радио Милева

Кејт Мидлтон се појави во комплет кој може да го носат и постари дами, а одлично ја истакна нејзината половина (фото)

Женското финале на Вимблдон се одржа , а многу познати личности се најдоа на трибините. Меѓу нив секако беше и принцезата Кејт Мидлтон,...
Радио Милева

Грижлива и пожртвувана: Мајката на Кејт Мидлтон пораснала во дом, сакала да биде учителка, а потоа започнала сопствен бизнис (фото)

Идната англиска кралица Кејт Мидлтон (41) важи за стилска икона во светот на сината крв. Сепак, иако има професионален советник и е научена...
Радио Милева

Меган Маркл повеќе не изгледа исто: Некои мислат дека имала операција, а други шпекулираат дека ја копира Кејт Мидлтон (видео)

Војвотката од Сасекс Меган Маркл покажа нов изглед кој многумина ги потсети на Кејт Мидлтон, а за таа прилика ја промени и фризурата. Маркл...
Радио Милева

Овие правила Кејт Мидлтон мора да ги почитува: Не смее јавно да го прегрне Вилијам, а оваа риба и е забранета до крајот на животот (фото)

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон мора да ги следи правилата кои покажуваат дека нејзиниот живот не е секогаш гламурозен, а откако...
Радио Милева

Спиела на поткровје и живеела во скромна куќа: Еве каков живот водела Кејт Мидлтон пред да се омажи за кралот (фото)

Минатата година, принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, и нејзиното семејство се преселиле во новата семејна куќа со четири спални соби, „Аделаиде...
Радио Милева

Исплива на виделина преписка меѓу Меган Маркл и Кејт Мидлт – Хари ја пронашол сопругата расплакана на подот (фото)

Долгоочекуваните мемоари на принцот Хари наречени „Spare“ конечно се објавени, а јавноста дознава многу досега необјавени детали од...
Радио Милева

Принцот Вилијам на свадба кај неговата прва девојка, заедно со поранешното момче на неговата сопруга Кејт Мидлтон (фото)

Принцот Вилијам присуствуваше на свадбата во Глостершир на пријателката од детството Роуз Фаркухар, за која се верува дека е неговата...