Радио Милева факт

Се појави AI фотографија на Кејт Мидлтон со марама на глава која ги расплака луѓето, но зад сето тоа стои ова (фото)

Се појави AI фотографија на Кејт Мидлтон со марама на глава која ги расплака луѓето, но зад сето тоа стои ова (фото)

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, последен пат се појави во јавноста на католички Божиќ, 2023 година.

Во средината на јануари, палатата објави дека принцезата била подложена на операција на абдоменот. Со оглед на тоа дека поради ракот што и беше дијагностициран, таа беше подложена на превентивна хемотерапија, јавноста е свесна дека ситуацијата е сериозна и дека лекувањето со себе носи одредени несакани ефекти.

Одредени светски медиуми пренесуваат дека Кејт значително ослабела поради агресивната терапија која ја прима.

– Кејт порано беше многу слаба, а сега најверојатно изгледа како костур поради хемотерапијата. Нејзината коса беше нејзината круна, но се шпекулира дека паѓа во прамени и дека би можела да биде целосно без коса – тврди извор за странски медиуми.

На интернет се појави фотографија од принцезата без коса, а кралскиот експерт Иан Пелхам Тарнер го предупреди Fox News Digital дека постои лажна фотографија од Кејт Мидлтон која стана вирална:

– Се шират лажни слики од принцезата која носи марама на главата, алудирајќи на нејзиното опаѓање на косата поради хемотерапија.

Иако е јасно дека се работи за AL фотографија, фактот што лекувањето на ракот остава последици по телото, многумина ги растажи и свесни се зошто принцезата не се појавуваше во јавноста цели шест месеци.

Ова беше нејзиниот прв публицитет откако почнаа да кружат гласини за нејзиното здравје.

– Сакав да ви кажам колку сум горда на сите вас во пресрет на Colonel’s Review и „Troping d Kalr“. Ги ценам сите што вежбаа со месеци и вложија многу часови за да се погрижат нивните униформи и вежби да бидат беспрекорни. Чест ми е да бидам ваша полковничка и многу ми е жал што не можам да го поздравам овогодинешниот преглед. Ве молам пренесете го моето извинување до целиот полк. Се надевам дека наскоро ќе можам повторно да ве претставувам. Ве молам пренесете ги моите најдобри желби и среќа на сите вклучени“, напиша тогаш Кејт.

Фото: printskrin/facebook

 

To top