казна

Пронајдени се 40 резултати на тема „казна“
Радио Милева

Голи Украинки се разладуваа со противпожарно црево на жешкиот асфалт на Јадранската магистрала кај Котор (ВИДЕО 18+)

Оние што вчера, 8-ми јули 2021 год. поминаа по Јадранската магистрала кај Котор останаа во шок, но не од, не дај Боже, некоја сообраќајна...
Радио Милева

Водителката на зимски викенд, со стариот „френд“: И Спасе – „Рола“ научи како да ја извади Лила од папучи! (ФОТО)

Лила Филиповска реши да си даде малку оддишка од работата, па се упати на кус излет надвор од Скопје. Иако заради коронапандемијата...
Радио Милева

Казна од 60 илјади динари за Аца Лукас, а доби и забрана да седне зад волан – еве што вели тој за ситуацијата…

Пејачот Аца Лукас ќе мора да плати казна од 60.000 динари затоа што управуваше со автомобил под дејство на алкохол, а дополнително ќе добие...
Радио Милева

Поранешниот член на „Пинк Пантер“, Оливера Чирковиќ ја прокоментира ситуацијата со Романа и ограбувањето на банкомати: „Таа е колатерална штета“

Најпознатиот член на групата „Пинк пантерс“, Оливера Чирковиќ кој зад себе има богато криминално досие, го даде својот коментар за...
Радио Милева

Северина го „киднапирала“ својот осумгодишен син од бившиот сопруг Милан, со кого детето живее: Пејачката ја чека пеколна казна! (ФОТО)

Северина Којиќ (48) наводно го „киднапирала“ својот осумгодишен син Александар! Хрватската поп-sвезда, која го загуби старателството...
Радио Милева

Уште една позната српска пејачка приведена заради кршење на полицискиот час: Бившото момче ја пријавило во полиција! (ФОТО)

Познатата српска поп-рок пејачка од 80 и 90 години,  Слаѓана Милошевиќ, наводно, била приведена од полицијата, па однесена во Судот за прекршоци...
Радио Милева

По синоќешното апсење на Северина во Белград: Иако пејачката три пати го менувала исказот, откриена причината зошто го прекршила полицискиот час и колкава казна платила (ФОТО)

Пејачката Северина Којиќ вчеравечер била уапсена  во Белград поради кршење на полицискиот час. Северина била запрена од полицијата...