имунитет

Пронајдени се 34 резултати на тема „имунитет“
Живот и Стил

Со една чаша од овој напиток ги внесувате сите потребни витамини – го јакне имунитетот и ја подобрува крвната слика

Како што сите многу добро знаеме, најважно е да го зајакнеме нашиот имунитет во овој период од годината. Доколку сакате да го зајакнете...
Живот и Стил

Знаете ли што е „златно млеко“? Рецептот за овој напиток ќе го исчисти вашиот џигер од токсини и ќе ви го зајакне имунитетот

Куркума, кокосово масло и млеко – познати суплементи и основа на здравата исхрана. Кога ќе се спојат во еден напиток, се претвораат во...
Живот и Стил

Чај со неверојатни лековити својства: Спречува мозочен удар, го намалува крвниот притисок и лекува кожни заболувања

Црниот чај е неправедно занемарен и не се користи многу често, а неговите лековити својства се навистина неверојатни. Спектарот на заболувања...
Живот и Стил

Доволно е да консумирате само една лажичка дневно: Оваа народна мешавина го јакне имунитетот до максимум

Започнувајте го секое утро со лажичка од овој народен лек и ќе бидете здрави цела година! Во период кога сме на удар на сезонскиот грип...
Живот и Стил

Го зајакнува имунитетот подобро од витамин Ц: Овој чај проверено ги уништува вирусите и ги чисти дишните патишта

Чајот од жалфија се користи за зајакнување на организмот и во борбата против многу здравствени тегоби. Овој напиток со децении се користи...
Живот и Стил

Колку долго трае имунитетот на коронавирусот: Истражување покажа за колку време исчезнуваат антителата

Луѓето кои прележале COVID-19 имаат краткотраен имунитет на коронавирусот. Ново истражување на Кралскиот колеџ во Лондон откри дека имунитетот...