име

Пронајдени се 83 резултати на тема „име“
Радио Милева

Анабела објави фотографија на своето куче, па гo привлече вниманието, ама не со сликата: Името на твоето куче… звучи познато?! (ФОТО)

Пејачката Анабела Атијас е многу активна на Инстаграм каде често објавува фотографии и записи од приватниот и деловниот живот. Честопати...
Радио Милева

Меган и Хари само што објавија дека ќе станат родители по вторпат, а Британците веќе го прогнозираат името на бебето

Меган Маркл и Хари го очекуваат своето второ дете, а веќе се прогнозира името на бебето. Тоа не е ништо ново бидејќи за секое бебе од кралското...
Радио Милева

Српската старлета Тамара Ѓуриќ бремена прележа корона, па само што се породи, веднаш го покажа бебето во јавноста: „Очи мои убави…“ (ФОТО)

Српската старлета Тамара Ѓуриќ се породи вчера, 03 јануари 2021  и роди здраво девојче кое го доби истото име како и мајката – Тамара....
Радио Милева

Ана Кораќ ја копира бившата на нејзиното момче: Прво и го презеде Давид Драгојевиќ, а сега стави и иста тетоважа како Александра Суботиќ (ФОТО)

Српската старлета Ана Кораќ направи нова тетоважа, но особено еден детал го привлече вниманието на јавноста. Имено, поранешната ријалити...
Радио Милева

На бремената Луна Ѓогани, Марко Миљковиќ и го направи, ама Слоба Радановиќ ќе и го „крсти“ детето: Таа сака да му даде име на бебето што и го одбра бившото момче во „Задруга 2“!?

Луна Ѓогани  на бебето што ќе му го роди на Марко Миљковиќ решила да му  даде име што го смисли со нејзиниот поранешен љубовник од „Задруга...