германија

Пронајдени се 53 резултати на тема „германија“
Радио Милева

Македонската пејачка наместо со екстра заработка со празнична главоболка: Место бакшиш – апчиња, па за да ја поправи работата, Марија му ја „кидна“ за Германија (ФОТО)

На „кралицата на бакшишот“,  Марија Луиса Тодоровска, по се изгледа не и испадна математиката за Нова Година!? Или барем така тоа изгледа...
Промотер

Македонските музичари Александар Петрески и Тина Русева кои живеат во Германија, имаат своја песна за прекрасниот – „Божиќен ден“ (ВИДЕО)

Двајцата музичари, Александар Петрески и Тина Русева ја промовираа својата најнова песна „Божиќен ден“, токму како што доликува за...
Радио Милева

На богата свадба во Германија да пее и жнее се собра кремот на српската естрада, од Цеца до Ацо Пејовиќ, а меѓу нив и нашата пејачка со „златно грло“ (фото)

Големите музички имиња се се’ почести гости и на големи, мега свадбени веселби на домаќини со подлабок џеб што може да ги исплатат бараните...
Мегафон

Носеа медали за Германија, а сега тоа го прават за Македонија: Илина и Ева македонското знаме ќе го веат и низ Европа

Нашите девојчиња Илина и Ева Соколовски повторно редат успеси, а најубавото е што ќе се натпреваруваат под македонско знаме на интернационални...
Мегафон

Македонија е мала, но големи сме во срцето и успесите: Злато и бронза во ритмичка гимнастика за Ева и Илина Соколовски во Германија

Македонските девојчиња Илина(16) и Ева(13) донесоа злато и бронза за Германија. Двете сестри Македонки, кои живеат во Германија, го освоија...
Радио Милева

Контроверзната македонска „Ѕвезда на Гранд“ повеќе не живее во Македонија: Марија Груевска се пресели во Германија, ама таму не и се допаѓа, па размислува да се врати назад (ФОТО)

Последните неколку месеци за поранешната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, битолчанката Марија Груевска беа многу посебни, но и малку...
Мегафон

Илина Соколовска освои сребрен медал на Интернационалниот натпревар по ритмичка гимнастика во Германија на песна на „Некст тајм“

Песната „Кога падна на Пирина“  од „Некст тајм“ беше инспирација на Илина Соколовска за настап на Интернационалниот натпревар по...
Радио Милева

Карлеуша на настап со нов секси аутфит: Пејачката со еротски танц на бината ја дразнеше публиката (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша беше навистина дарежлива кон својата публика на последниот викенд  настап во Германија.Деталите за овој настан пејачката...
Мегафон

Бронза за македонското девојче во Бундес лигата во Германија: Нов успех на Илина Соколовска во ритмичка гимнастика

Срцето му е топло на секој Македонец, кога наши луѓе ќе успеат во светот. Едни од нив се сестрите Илина и Ева Соколовски, кој нижат успеси...
Радио Милева

Длабоко деколте и кригла пиво во рацете: Драгана Мирковиќ изненади, а обожавателите „зумираат“ на оваа фотографија

По долга пауза предизвикана од пандемијата на коронавирус, овогодинешниот Октоберфест беше отворен минатиот викенд во баварската...
Радио Милева

Настапуваат во Германија, а сонуваат Македонија да ја претставуваат на Олимпијада: Илина и Ева Соколовски тренираат и кога треба да одморат

Сезоната заврши, натпреварите по ритмичка гимнастика во Германија на државо ниво завршија, а нашите девјчиња Илина и Ева Соколовски...
Мегафон

Македонските девојчиња Илина и Ева Соколовски повторно се закитија со медали на натпревари по ритмичка гимнастика во Германија

Илина и Ева се натпреваруваа во Швеацер, во близина на Дортмунд, Вествалија каде едната го освои четвртото место, додека другата второ....