Фејсбук

Пронајдени се 44 резултати на тема „Фејсбук“
Радио Милева

Никола Наумоски екс шеф на кабинетот на Шилегов, им се потсмеваше на скопската градоначалничка Арсовска и Перо-Камиказа, па овој го испрати на „едно место“: „Тоалети пред се’ – биди така“! (ФОТО)

Никола Наумоски, познат како „дете на шарените“ во служба на „комуњарите“, братучед на Радмила Шеќеринска и екс шеф на кабинетот на...
Радио Милева

Иако сега не живее во Македонија и на некогаш популарниот ТВ водител Филе – „Топки“ „му пукна филмот“ од лагите на Заев, па „го подбра на волеј“ (ФОТО)

По сумирањето на резултатите од локалните избори исходот е ваков: Уште една „дебела“ победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата и уште една...
Радио Милева

Новата песна „Ковид и секс“ на Сања – Барбика предизвика голема полемика, па, по коментарите на фолкерката „и пукна филмот“: „Толку ви е капацитетот да процените…“ (ФОТО)

Македонската фолкерка Сања Барбика Цинцева како постојано да е во конфликт со некого?! Пред извесно време прво ги нападна медиумите,...
Радио Милева

Гоце Бошковски се огласи откако испадна од „Ѕвездите на Гранд“: „За следната сезона ќе размислам добро дали вреди“

Гоце Бошковски од Прилеп настапуваше во последната сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Тој се претстави со песните „Станица...
Радио Милева

Елена Велевска со „доказ“ регираше на „дното“ на таканареченото новинарство: „Колку болен треба да е човек за да измисли вакви невистини?“ (ФОТО)

Во ова држава дефинитивно не се знае „кој пие , кој плаќа“? За жал цехот, на крајот го плаќаме сите ние, а најмногу оние што најмалку треба…...
Радио Милева

Кристина Димитриевска е најубава „девојка од карантинот“ на светот: Македонската убавица онлајн се закити со светска титула – „мис четири ѕида“!

Македонката Кристина Димитриевска е најубавата „девојка од карантинот“ на светот! Таа вчеравечер, 17 мај 2020 година ја понесе оваа онлајн...
Радио Милева

Се огласи осудениот Џими Мицевски – фронтменот на групата „Молика“: Ме осудивте за најчесно и најдомаќинско работење, но немојте да мислите дека ќе ме скршите!“

Во последниот ден на месец март годинава, во судската завршница во Основниот суд – Скопје 1 беше донесена првостепената и неправосилна...
Радио Милева

Сузана Туринџеива: „Ги дезинфициравме улиците, домовите, парковите, ама не сум сигурна дали ги дезинфициравме мислите и срцата

Деновите во изолација, карантин како да не минуваат, и колку обврски да си наоѓаме во четирите ѕида, сепак ни недостига секојдневната...
Радио Милева

Коронавирусот ги скара фолкерите – пејачката Сани и музичарот Мојсо: „Од такви како тебе ќе нае*еме“! (ФОТО)

Коронавирусот ги затвори луѓето дома, па очигледно не навикнати 24/7 да седими во 4 ѕида, кај многумина нервозта е присутна повеќе од вообичаеното....