Фејсбук

Пронајдени се 17 резултати на тема „Фејсбук“
Радио Милева

Јелена Спенџарска доби брачна понуда: Прво и бараше помош и љубовни совети, а сега ја побара за жена!

ТВ гледачите го паметат Марјан Трајчев од штипското село Пухче, кога пред неколку години стана ведета јавноста откако се јави во утринската...
Радио Милева

Весна Бејби со емотивна порака се прости од Горан Стефановски: „Ќе недостасуваш најмногу…стварно нема смисла“

По кратко боледување на 66 години почина македонскиот драмски писател Горан Стефановски. Стефановски живееше во Велика Британија, во...
Радио Милева

Сеќавања: Тамара Тодевска се потсети на момент од пред 2 години, па сподели фотографија со Влатче и Хана (фото)

Кога ќе замине некоја драга личност од вашиот живот ви недостига неговото присуство, неговото смеење, неговиот глас. Летото, македонскиот...
Радио Милева

По потресните статуси за смртта на Влатко Илиевски, Мартин Мила ја чепна македонската естрада таму каде што најмногу боли?

По веста за смртта на македонскиот поп – рок пејач Влатко Илиевски, голем дел од неговите колеги од македонската естрада и јавниот...
Живот и Стил

Родители внимавајте: Следниот пат пред да поставите слика од вашето дете на „Фејсбук“, прочитајте каде таа може да заврши

Сите имаме другарка што постојано објавува слики од нејзината бременост, па од раѓањето на нејзиното бебе, па потоа фотографии од креветчето,...
Радио Милева

Жаре-Бербер им одржа лекција на неуките фејсбукџии: Не стискај “Like” кога пријател ќе објави дека некој близок му починал! ! (ФОТО)

Познатиот македонски кафеански забавувач и едно време ТВ водител,  популарниот Жаре – Бербер изнервиран од неукоста на народот,...
Радио Милева

Весна-Бејби ги прозва лицемерите, мрчаторите, хејтерите, сеирџиите, потсмевачите… на Фејсбук: Воопшто не ме зачудува лошотијата и “храброста” зад тастатура!.

По завчерашниот инцидент, кога во предвечерието на празникот Свети Никола автомобилот на познатата македонска актерка и радио и...
Мегафон

МАРС 2017: Гласајте за најпопуларниот радиски хит на годинатаи донесете и награда на Вашата омилена музичка ѕвезда

Во пресрет на јубилејното, 10. по ред издание на Македонскиот радиски фестивал, „МАРС 2017“,деновиве беа соопштени сите поединости  за...