дома

Пронајдени се 67 резултати на тема „дома“
Радио Милева

Привлечна руска глумица куририте за испорака на храна во станот ги дочекувала топлес и само по гаќички (ФОТО 18+)

На снимката што ја доби ознаката (18+ ) полуголата Марија за време на двомесечната изолација пречекувала голем број курири за достава...
Радио Милева

Александра не готви во „Брза кујна“, но затоа дома е „права“ домаќинка – вака изгледа крајниот резултат

Во времето на пандемијата и коронавирусот македонските дами се покажаа како вистински домаќинки. Така ако пред два месеци на социјалните...
Радио Милева

Кај Лепа Брена се всели новата снашка: Најмалиот син Виктор ја донесе девојката дома… на престој на неодредено време! (ФОТО)

Новата снаа се пресели кај фолк sвездата Лепа Брена! Најмладиот син на пејачката Виктор Живоиновиќ (22) ја донесе дома во вилата на Бежаниска...
Радио Милева

„Господ нека ми прости“: Tијана Дапчевиќ ја „предвидела“ короната – 30 дена пред вонредната состојба ги кажала овие зборови

Екипата на естрадниот магазин „Телеграф.рс“ ја започна кампањата „Џетсет во четири ѕида“ во која разговараат со бројни познати од...
Радио Милева

Тамара Тодевска ги покажа кулинарските вештини и првпат во животот направи торта, а еве го и крајниот резултат

Македонските пејачки во текот на самоизолација ја ставија својата музичка кариера на „чекање“, па освен за пееење покажаа дека имаат...
Радио Милева

Пејачката Инди излезе од болница и ја сподели првата фотографија од дома: „Битката заврши… преживеав, но доживотно ќе морам да примам инјекции“ (ФОТО)

„Единствено што ме радува е што ја напуштив болницата после толку долго време и можам да кажам дека моето здравје е сега стабилно“...
Радио Милева

Што прават македонските пејачки во изолација – видовме, ама знаете ли на која што најмногу и недостасува во карантинот? (ФОТО+ВИДЕО)

„Проклета короно, пуста да останеш…“ – е една хумористична песна од анонимен автор и изведувач, која деновиве се провлекува на...