дедо

Пронајдени се 24 резултати на тема „дедо“
Радио Милева

Милица Павловиќ на дедо и’ му се закани со полиција: Пејачката е подготвена на се’, само за да ги заштити од коронавирусот баба и дедо (ФОТО)

Милица Павловиќ  за време на вонредната состојба и полицискиот час, деновите на изолација ги минува  во нејзиниот стан, но не е сама....
Мегафон

Призор кој ја кине душата: Дедо бил извлечен жив, но починал од болка, веднаш откако дознал дека внукот му останал под урнатините (ФОТО)

Во земјотресот со  јачина од 6,4 степени што го погоди Драч,  досега се регистрирани 9 смртни случаи, а се претпоставува дека бројот на...
Радио Милева

Смрт во семејството на Парис Хилтон: Почина кралот на хотелиерството, неговото богатство се мери во милијарди!

Барон Хилтон, дедото на најпопуларната старлета Парис Хилтон, почина во четвртокот на 91-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја објави...
Радио Милева

Катарина Ивановска го откри полот и името на бебето: Иако носи девојче, тоа ќе се вика по таткото на манекенката (ФОТО)

Македонската манекенка која има најуспешна кариера надвор од границите на земјава, Катарина Ивановска деновиве влезе во деветтиот...