давид темелков

Пронајдени се 14 резултати на тема „давид темелков“
Радио Милева

За сите длабока есен, а за Давид Темелков и сопругата Елена е лето на Бали: Брачната двојка во љубовна екстаза од тропските краишта (фото)

За поранешниот македонски Икс- Фактор учесник, пејачот Давид Темелков, како и за неговата тазе сопруга Елена, моментално е лето. Вљубените...
Радио Милева

Македонско -хрватски свадбен микс: Пејачот Давид Темелков ја ожени Хрватката Елена, таа беше невеста како принцеза, а тој младоженец со необичен детаљ (фото)

Поранешниот македонски Икс- Фактор учесник, пејачот Давид Темелков, како што најави, така и направи. На голема свадба со преку 250 гости...
Радио Милева

Се’ е подготвено за големиот ден: Давид Темелков ќе се жени со убавата хрватска водителка, а на свадба ќе им пее Анета „Молика“ (фото)

Велат дека по дождот доаѓа сонце, а за пејачот Давид Темелков ова навистина и се случува. Откако излезе како победник по тешката операција...
Радио Милева

Давид Темелков мин(ув)а низ животна голгота: „Ми открија тумор на ногата, а лекарот ми соопшти дека шансите да останам инвалид се 98 %“ (ФОТО)

Македонскиот пејач Давид Темелков, кого пошироката музичка јавност во регионот го запозна при учеството и успешните настапи во втората...
Промотер

Давид Темелков со песна и мобил видео како роденденски подарок за себе и своите фанови во – „Не кревај раце“ (ВИДЕО)

Македонскиот пејач Давид Темелков, кој веќе десеттина години гради музичка кариера и во Хрватска,го прослави својот 29-ти роденден. По...
Промотер

Давид Темелков преку „Скопје 2014“ визуелно ја овековечи својата констатација – „Свијет се промијенио“ (ВИДЕО)

По учеството во регионалниот „Х фактор“,  Давид Темелков продолжи својата кариера да ја гради во Хрватска, каде што изминативе неколку...