даниел кајмакоски

Пронајдени се 93 резултати на тема „даниел кајмакоски“
Радио Милева

Даниел Кајмакоски дојде во Македонија, а ја покажа и девојката која му прави друштво во Охрид (фото)

Поп пејачот Даниел Кајмакоски пред крајот на летото е препуштен на одмор и релаксација и тоа во женско друштво. Неодамна од нашите содржини...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски прати поздрав од плажа: По разводот од Кристина за првпат се пофали дека е во женско друштво (фото)

Поминаа речиси четири години откако поп-пејачот Даниел Кајмакоски и мисицата и тазе пејачка Кристина Димитриевска ставија крај на...
Радио Милева

Ретко го покажуваат јавно: Синчето на Даниел Кајмакоски и Кристина Димитриевска веќе е потпораснато момченце (фото)

Тој е нивната слаба точка, нивниот свет, нивното се’ – Давид, наследникот на поранешната брачна двојка, Даниел Кајмакоски и Кристина...
Радио Милева

Дали Даниел Кајмакоски навистина беше „отруен“ од бившата сопруга Кристина или тоа беше само „невешта глума“, никогаш не дознавме… Сега пејачот „Глуми дека сака“ (ВИДЕО)

Случката со наводното труење и поттурање нешто во кафето кое го претходно го пиел со екс сопругата и мајка на нивното заедничко дете,...
Радио Милева

Мисицата и бившиот сопруг со нова визура – Кристина Димитриевска и Даниел Кајмакоски со афро фризура: Кој кого копира или кому подобро му стои? (ФОТО)

Промените во животот судејќи по многу нешта се неопходни. Тие прават луѓето да се чувствуваат како нови, како да почнуваат од почеток,...
Радио Милева

Каролина, Елена Ристеска, Калиопи, Марјана Станојковска, Алачки, Лозано, Кајмакоски….вака ќе изгледаат на стари години (ФОТО)

Современиот свет и технологијата во 21 век со себе носат многу новитетити и напредок кога станува збор за социјалните мрежи. Така, на...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски на колегијална дружба во кафана со Милица Павловиќ: „Мило ми е што те сретнав повторно“ (фото)

Македонскиот пејач со белградска адреса на живеење, Даниел Кајмакоски повеќе од две години живее во соседна Србија. Пред пандемијата...
Радио Милева

Нејзиното лице ви звучи познато: Даниел Кајмакоски во прегратки на познатата српската пејачка Едита Арадиновиќ (фото)

Пејачот Даниел Кајмакоски веќе некое време живее и работи во Србија. Имено, по разводот од неговата сопруга, моделот Кристина Димитриевска,...
Радио Милева

Еве каде се наоѓа Даниел Кајмакоски по немилиот настан и сомнежите дека бил отруен од бившата сопруга: „Се враќам назад каде што сè започна“

Неодамна во домашните медиуми како бомба одекна веста дека македонскиот пејач, Даниел Кајмакоски наводно бил „отруен“ од неговата...
Радио Милева

По сомнежите дека бил отруен од бившата сопруга, мисицата Кристина Димитриевска, пејачот Даниел Кајмакоски потврди дека е во болница: „Трет ден сум овде…“

По веста која како бомба одекна во насловите и написите на одделни медиуми дека македонскиот Х- фактор победник и евровизиски претставник,...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски: „Не е важно колку добра ќе направиш во животот, луѓето секогаш ќе ти судат за грешките“

Maкедонскиот пејач Даниел Кајмакоски кој победи на „Х фактор“, a подоцна и во „Твоето звучи познато“ веќе некое време живее во Србија. Кајмакоски...
Радио Милева

Кристина Димитриевска го славеше роденденот на синчето кое го доби од бракот со Кајмакоски, а на местото на тато Даниел беше… (фото)

Синчето на мисицата Кристина Димитриевска и поп пејачот Даниел Кајмакоски, Давид, наполни четири години и веќе е потпораснато момченце. Големиот...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски по долго проговори за приватниот живот: „Ако јас некогаш бидам многу успешен, ќе го учам мојот син да се труди во животот“

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски претходната година стави крај на бракот со Кристина Димитриевска со која го има синот Давид. По...