даниел кајмакоски

Пронајдени се 51 резултати на тема „даниел кајмакоски“
Радио Милева

Mарија Kилибарда му поласка на Даниел Кајмакоски: „Секогаш си божанствен, јас сум пристрасна кога си ти во прашање“ (видео)

Во последната емисија на забавно – хуманитарното шоу „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски имаше задача да го имитира хрватскиот...
Радио Милева

„Одиш како девојките на сплав во пет наутро“: Вака изгледаше Даниел Кајмакоски како Тејлор Свифт (видео)

Втората емисија на „Твоето лице звучи познато“ ја отворија Даниел Кајмакоски и Алекса кои се најдоа во улогата на Тејлор Свифт и Брендон...
Радио Милева

По скандалот во „ТЛЗП“, познатата српска пејачка му се „залепи“ на Кајмакоски: „Важно е дека се сакаме“ (фото)

Даниел Кајмакоски овие денови се најде во центарот на внинманието поради една случка во „ТЛЗП“. Имено, Даниел се подготвувал за својата...
Радио Милева

Неговото лице ви звучи ли познато? Даниел Кајмакоски со лакирани нокти во улогата на светската ѕвезда – поради една објава се огласи и продукцијата

Новата сезона на „Твоето лице звучи познато – алл старс“ започна неодамна, а во неа ќе учествуваат учесници од претходните сезони...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски и бившата сопруга во акција: За едниот шоуто мора да продолжи, другиот мора да се соблече, за шоуто да почне!

До вчера брачна идила, однеодамна секој на своја страна. Даниел Кајмакоски и неговата сега веќе екс – сопруга Кристина Димитриевска...
Радио Милева

Во последната сезона беше одличен имитатор, а сега ексклузивно за Вистина пред „ТЛЗП 5“, Кајмакоски откри дали има некоја посебна желба за имитација

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски во последната  сезона на „Твоето лице звучи познато“ имавме прилика да го гледаме во разни имитации...
Радио Милева

Бившата на Даниел Кајмакоски најави пејачка кариера, ама засега… само се слика: Кристина ќе пее или само позира? (ФОТО)

Пред бракот со македонскиот победник на „Х-фактор“ таа беше речиси анонимна… Впрочем како и тој пред учеството во големото регионално...
Радио Милева

Со шлиц до препони и без гаќички: Екс-сопругата на Даниел Кајмакоски ќе му биде конкуренција – Кристина станува пејачка! (фото)

Манекенката и од неодамна екс-сопруга на поп-пејачот Даниел Кајмакоски, Кристина Димитриевска е решена да заплови во музичките води...
Радио Милева

Почнува новата сезона на „Твоето лице звучи познато“, а еве кој Македонец ќе биде меѓу учесниците (фото)

Во октомври, шоуто „ТЛЗП All Stars“ започнuva да се емитува на „Прва“ српска, а порталот „Блиц“ го објави конечниот список на учесници. Во...
Радио Милева

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски првпат проговори по разводот: „Поминав низ еден период на депресија“

Пред некој месец во медиумите како бомба одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски  се разведува од неговата сопруга Кристина. Во...
Радио Милева

Каролина, Елена Ристеска, Калиопи, Марјана Станојковска, Алачки, Лозано, Кајмакоски….вака ќе изгледаат на стари години (фото)

Современиот свет и технологијата во 21 век со себе носат многу новитетити и напредок кога станува збор за социјалните мрежи. Така, на...