битола

Пронајдени се 69 резултати на тема „битола“
Промотер

„Чоканче“ се враќаат на сцената во време на лудило, мизерија и политичка агонија со – „Игра рок ен рол цела Македонија“ (АУДИО)

После подолго време битолската рок ен рол дружина „Чоканче“ се враќа во етерот со нов аудио запис. Песната датира од пред 7 години, но...
Радио Милева

Полицијата тренираше строгост врз естрадата: Со лисици и буткање во комбе како најголем криминалец, пејачот Александар Тарабунов приведен по настап во Битола!

Пејачот Александар Тарабунов во неделата, рано утрото бил приведен во битолската полициска станица а во рамки на голема акција на МВР...
Радио Милева

Македонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска објави контроверзна фотографија, па доби непристојна порака: Кој е лош, а кој за на психијатар? (ФОТО)

Македонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска  полека почна да ja освојува и македонската престолнина, каде со своите настапи по најпознатите...
Радио Милева

Дојде братот од САД, се собра старата „естрадна екипа“: По дома може сите, а за во диско… женетиот „несуден советник“ остана дома (ФОТО)

Секоја генерација си има свои естрадни ѕвезди, свои идоли, свои љубимци на публиката која расте и созрева со нив, а и тие со неа… Тие...
Мегафон

Најголемата фолк-забава за ова лето на 1-ви септември во Битола: Најпопуларните македонски фолк ѕвезди на едно место

На 1-ви септември во еден од најубавите градови во нашата земја ќе се одржи можеби досега најголемиот фолк-спектакл со најпознатите...
Радио Милева

Калиопи и Олгица – двете македонски легенди прошетаа низ Широк Сокак: Повеќе од пријателки, речиси семејство, иако не се… ама како да се! (ФОТО)

Битола ги има најубавите девојки велат… Битолчанки, најдотерани, настокмени, најсредени кога ќе излезат дапрошетаат по Широк Сокак,...